uvěrový podvod

chtěla jsem se zeptat,můj přítel býl odsouzený k 350 hodinám prospěšných prací za uvěrový podvod.Prospěšné práce ale nevykonával a tak mu jej změnily na trest odněti svobody na dobu 175.dnů.ale jelikož nenastoupil v termínu a tak mu přidali 5.měsicu za mařeni uřed.rozhodnu­tí.jestli se na něj vstahuje amnestie nebo by mohl dostat skrácení trestu?děluji za odpověď

Odpovědi
standa

Ani jeden z výše jmenovaných trestných činů nedoznal v novém trestním zákoníku pro přítele příznivějších změn*), takže udělené tresty zůstávají v platnosti.

*) naopak u trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“ byla nově zvýšena horní sazba trestu na 3 roky (což se nyní vašeho přítele samozřejmě netýká)

HOMER

nejspíš asi ne.Taky jsem mel 400 h.Je to smutný ale váš přítel měl hodiny odpracovat ted se nemá čemu divit.