Terryle

Uvěřili byste? :o)

Co byste si mysleli o mladé ženě, která přespí u ženatého muže (který by mohl být jejím otcem), se kterým mají podobné zájmy, viděli se podruhé v životě a tvrdí, že se spolu svorně přátelsky zpili pod obraz, dlouhé hodiny propovídali, posléze přespala v jeho obýváku… a jediný dotek bylo podání ruky při dohodě, že si odteď budou tykat?

Uvěříte jí, nebo si budete stejně myslet, že a) má okno nebo b) něco tají? Myslíte, že může mezi dospělou ženou a dospělým mužem vzniknout tak rychle něco jako přátelství?

Nejlepší odpověď
anonym

Z dikce vaší otázky vyplývá, že jste ještě mladá, s malými zkušenostmi a mírným sklonem k černobílému uvažování. Leč popisovaný scénář může být docela pravděpodobný, protože starší muž bývá vyrovnaný a zralý, ocení duševní soulad, je galantní a respektuje osobnost partnerky, dívce zase zřejmě ten postoj a přehled imponuje, takže proč ne? Ostatně klasik tuto otázku glosuje bonmotem, že přátelství mezi mužem a ženou je možné, byť podotýkají, že bývá buď před láskou anebo po lásce.

Další odpovědi
quentos

mezi mnou a mou nejlepší kamarádkou vzniklo přátelství cca během dvou hodin. Trvá dodnes, už tři roky. Takže proč ne? Nic není nemožné.

anonym

Ja na to verim. Mam spousty kamaradu , nekdy se vidame , hodne si piseme. A i se o tom bavime. Rikame , ze i ja , i oni … , kdyby jsme meli spat se vsemi kamarady a kamardkami co mame , tak nedelame asi nic jineho. I to spani v jedne mistnosti by nebyl problem. Ale nestalo se jeste. Ale verim sobe i tem kamaradum. 🙂 -iv-

dědapetr

Za dobu mého žití jsem se seznámil s mnoha kamarádkami a dodnes to přátelství trvá,aniž by zašlo za hranice přátelství,pakliže by došlo,už by to přátelství nebylo.A tím by takové přátelství skončilo.

Curiosity

jo 🙂

led

V tomto prípade by som to nazvala spriaznenosť duší. Medzi mužom a ženou nemusí ísť vždy len o fyzický kontakt, pozrime napríklad na dlhoročné platonické priateľstvá slávnych osobností.

arygnoc

není důvod ji nevěřit.
ale přiznávám, červíček přece jenom může hlodat.

Ale není to věc těch dvou?

fcoop

Přátelství mezi mužem a ženou? Jak ten pojem chápu já--------------není to vyloučené,jistě ,že ne,ale není to vůbec obvyklé.
Přeci jenom „karty jsou rozdané“..........

Terryle

Díky vám všem za názory, moc příjemně jste mě překvapili.
Aby bylo jasno, nepletu se nikomu do života a o nikom si nic nemyslím – ale chtěla jsem vědět, co by si o tom mysleli ostatní. Ta dívka jsem já. Spíš jsem chtěla vědět, jak moc se o takovém druhu přátelství nebo souznění mám před lidma zmiňovat – nebyla jsem si jistá, jak moc věrohodně to zní. Takže díky moc, pokud můžu soudit podle vás, nemám se čeho bát :o)

led

Nie je to úplne tak. Vždy sa najdú ľudia, ktorí neuveria v zmysle hesla podľa seba, súdim teba a neprajníci. Nechajte si to pre seba.

Terryle

To samozřejmě – na potkání to nepovídám, proč taky. Šlo mi spíš o bližší okruh lidí, kteří mě už trošku znají a ti toho snad nezneužijí. Spíš mi šlo o to, jestli to nezní jako moc velká pohádka na první pohled.