Dismas

Uvědomují si ti, co litují rozpadu Rakouska-Uherska, že by po druhé světové válce nejspíš skončilo ve východním bloku?

A jediný výsledek by byl, že by komunisti zničili i dnešní Rakousko.

Odpovědi
jamar28

Třeba by pak druhá světová válka vůbec nebyla.

Jan Kunčar

Úvahy typu „Co by stalo, kdyby …“ v historii neplatí (snad jedině ve fyzice, případně v chemii). V historii neznáme úplně všechny faktory, tedy nemůžeme ani přibližně odhadovat.

Šidlo

keby bolo keby

na čosi uvedomovať niečo, čo sa

  1. nestalo
  2. nikto presne na 100% nevie, či by sa to vôbec stalo?

Dale Cooper

Ja myslim, ze tato teorie nema zadny realny zaklad. Rozpad Rakouska – Uherska zavinila 1. svetova valka a nastup silove pozice Ruska ve stredni Evrope az teprve 2. svetova valka, ke ktere by, s nejvetsi pravdepodobnosti, bez 1. svetove valky vubec nedoslo. A to nemluvim o dalsich politickych souvislostech. Cili, jedna se pouze o nazor cloveka s chatrnymi historickymi znalostmi.