Avatar uživatele
terry

Uvědomuje si kočka, že kocour, který jí z vedlejší misky,je jeí dospělý syn? Nebo ho prostě bere jako jinou kočku-samce?

Kočka je vykastrovaná.
Doplňuji:
Synek chtěl mlíčko, ještě v cca 4–5 měsících. Veterinářka se divila. Chtěl cucat i přes obvazy na mámě.
Po pár dnech už ho máma odháněla a odhání dosud, syčela na něj a i před ním utíkala pryč.
Teď, poslední cca 1 měsíc to vypadá, že si na něj zvyká a už ani nezdrhá. Ale syčí na něj pořád.
Synek asi už dospěl a vypadá to, že začal značkovat. Je tu pěknej smrad :). Může mu být asi 8–9 měsíců.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? samicek333 před 4494 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jakmile kotě dospěje, bere ho kočka jako každého jiného kocoura, nebo kočku s tím rozdílem, že pokud žijí společně, tak jsou na sebe zvyklí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beluška

ahoj, určitě ne. Je to příroda – samec – samice. U našich zvířat jsem se o tom přesvědčila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Ano, bere ho jako jinou kočku, navíc pro ni otravného samce. ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě pozná své potomky podle pachu ještě dlouho po vrhu, ale nakonec ztratí ten matčí instinkt a když je připravena k dalšímu páření, jsou případy, kdy kocourka může přijmout dokonce i k oplodnění. V tom se i jiná zvířata od lidí liší, (v tomto jsme jinak naprogramovaní, než ostatní zvířata). Také se pak už berou jako konkurenti a pokud kocourka nevykastruješ, tak se můžou často prát. Navíc kocour přestane po kastraci značkovat (a tedy zapáchat) a bude celkově klidnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
smutnydrak

no já ti nevím…zajímavá otázka…má vůbec kočka schopnost uvědomit si svou podstatu,svoje já ? ale myslím,že ví že je to její potomek… bude mít v sobě zakořeněný jeho pach když byl malý… 🙂 ale pravda můře být někde jinde… zeptáme se kočky? 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Tohle je zajímavá otázka, taky už jsem nad tím párkrát přemýšlela. Možná že něco málo si uvědomuje, ale ještě že je vykastrovaná:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Po roce spolužití se kočka mazlí se svými dětmi, cumlaly ji ještě ve věku 11 měsíců. Kocour je 5 krát těžší než máma. Obas by si na ni dovolil, ale každá kočka když se nemrouská, tak na kocoury kašle. Vaše na něj syčela kvůli zákroku, je citlivější. Pokud chcete aby kocour vypadal jako kocour, tak kastrace je lepší co nejdéle, horší je vydržet značkování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vanilka:D

Jakmile kotě dospěje (mrouská, značkuje) kočka ho bere jako jinou kočku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata