akvidzerp

Uvědmují si zvířata smrt?

Vim že si uvědomují riziko zranění asi i smrt,ale jestli si uvědomují smrt stářím?Vědí že tu nebudou navěky?
Doplňuji:
vlastně teď sem si tak uvědomil že asi jo jinak by nechtěli potomky…

Nejlepší odpověď
Sůwa

Řada zvířat svůj konec vytuší a většinou se vzdálí od stáda nebo smečky. Známé jsou třeba sloní hřbitovy.

Další odpovědi
anonym

Třeba prasata si to myslí,že tu budou věčně,zvlášť když jdou od koryt!

ReHu

Zcela určitě. Mají hodně vyvinutou intuici. Poznají např. i náladu svého páníčka. Nebo, když má odjet, tak i když balí v nepřítomnosti, stejně to vědí.
Mám to ověřeno :).

Drap

Myslím, že částečně ano. Určitě ji chápou asi jinak než my. Zkrátka do zvířecích hlav nikdo nevidí

briketka10

pozorovala jsem to na svých kočičkách tak si myslím, že jistě chovali se jinak a navíc byli už staré a nemocné, tudíž neschopné pořádně se najíst, chodit a jak trpěli bolestí, tak jak to cítí starý člověk musí to cítit i zvířátka, dodnes vidím ty jejich oči a jak už dál prostě nemohli jakoby žít o tom se nedá takto psát..
a o těch potomcích to je jen rozmnožovací pud oni nemyslí jako my lidi..

jendahun

Myslím,že zvířata v naší přírodě neumírají stářím a přirozenou smrtí.Nemocné opouštějí stádo a zatahují do houštin aby umřely osamoceně.

HelpMine

O tom myslím by sme se mohli jen dohadovat :)

samicek333

Asi ano, jinak by se zvířata neplašila a nesnažila se utéct před predátorem.