Avatar uživatele
annas

Uvedete příjmení další osobnosti, která se narodila 15. září 1890?

Jde o světově nejznámější spisovatelku všech dob. V počtu prodaných knih ji předstihuje jen William Shakespeare.

Nápověda: David Suchet

Znáte její některá díla? Máte rádi tento žánr?
Doplňuji:
Ano. Agatha Christie.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? dudu, vagra, rynek878, anonym před 4969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tojsemjá

Trochu,občas,spíš mě fascinuje její autobigrafie.Pokud se jedná o Agátu Christie

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

nejsem si jista jestli k jejim dilum patri i Slecna Marplova.
Z toho,co jsem o ni cetla,mi utkvelo v pameti,ze na par tydnu zmizela a nedala nikomu vedet,coz bylo v te dobe neco nepredstavitelneho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bunnik

Zrovna jsem od ní dočetla knihu Vražda Rogera Acroyda (dnes asi v půl druhé v noci), tak má ode mně aspoň dárek :) Byla to první, co jsem četla, ale nikoliv poslední.

Pro IceT: Slečna Marplová je také z díla Agathy Christie :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Agatha Mary Clarissa lady Mallowanová, rozená Millerová, obvykle známá jako Agatha Christie (15. září 1890, Torquay, Spojené království – 12. ledna 1976, Wallingford, Spojené království), občas používající pseudonym Mary Westmacott, byla anglická spisovatelka, autorka velmi oblíbených kriminálních a detektivních příběhů.

Jedná se o světově nejznámější spisovatelku všech dob. V počtu prodaných knih ji předstihuje jen William Shakespeare

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek