Yomi-san

Uvažuji o koupi mikrofonu BEHRINGER C-1U a chci se zeptat,zda k němu budu potřebovat pop filtr?Chci ho využít je zpěvu.

Odpovědi
led

„Ak požadujete vysoko kvalitnú nahrávku bez negatívneho vplyvu explozívnych hlások B a P, ktoré sa prejavujú v nahrávke typickým basovým búchaním, odporúčame prikúpiť účinný POP filter.“
Ďalšie informácie:
http://www.mu­ziker.sk/studio-podium/mikrofo­ny/usb-mikrofony/p/13978-behringer-C-1-U-STUDIO-CONDENSER-USB

Doplňuji:
Hlavne sa vyhnite pri používaní tohto mikrofónu sondáži hrdla a hlasiviek (nedávať aý k ústam) a najlepšie je nespievať priamo do mikrofonu ale vedľa neho, svojim spevom ho len ovievať ako jarný vánok. To čo vidíte v televízii nie je vždy dobré držanie mikrofonu, nesťažujte prácu zvukárovi.

Hlada

Troufám si tvrdít, že ne. Přestože je mikrofon v nabídkách označovaný jako „studiový“, se skutečným studiovým s velkou membránou nemá nic společného, takže pop filtr je zbytečný.
Jeho použití pro zpěv se mi moc nezdá. Nemá možnost normálního připojení do mix pultu, takže bude problém se synchronizací kvůli latenci.
Jsem ze staré školy a nemohu se ubránit dojmu, že na zpěv je nejlepší dynamický mikrofon na symetrickém kabelu.

magorvkleci

Behringer C1U mám a používám ho při načítání audioknih. Retnice a přídechy mě netrápí, horší jsou sykavky, ale nic, co by se nedalo pak odfiltrovat… On tedy pop filtr nestojí moc peněz, ale pokud si to chceš vyzkoušet, jestli do toho investovat, tak do nějakého rámečku napnout silonovou látku, třeba starou punčochu. Je to ovšem na stojan.

led

Štúdiový kondenzátorový USB mikrofón Behringer C-1U je určený hlavne pre videoblogerov. (text z odkazu v odpovedi)
Nezaoberala som sa výhodami/nevýhodami kondenzátorových a dynamických mikrofónov pre spev. Na to je tu príliš málo miesta.
Problém je v tom, že bez ohľadu na kvalitu mikrofonu, sa spevák v prvom rade delí na speváka, ktorý vie používať mikrofon k spevu a speváka, ktorý mikrofon používa ako zásterku. Nie každý spevák vie na mikrofon správne spievať.