jechoutan

Uvažuji o koupi Hall3000 herní sestava MČR (z těch variant ten modrý) stačí na hry dneška ??

Ahoj, v PC komponentech se moc nevyznám, nevím co k čemu padne, co navzájem nebude dělat paseku. Tato sestava mě podle mého uvážení celkem zaujala.
Cena tak nějak odpovídá konkurenčním sestavám a bohužel pokud někdo napíše, „za ty prachy si složíš 1000× lepší stroj“ tak jsem v řiti :) Pač jak jsem psal, nevyznám se co k čemu :)
Pokud by mě někdo chtěl poradit nějaké herní PC okolo 20tis budu rád :)
Koukněte přece jen na tuhle sestavu
http://www.czc­.cz/hal3000-herni-sestava-mcr/158428 /produkt

Procesor
Typ procesoru: Intel Core i5 (Haswell)
Model procesoru: 4460(3.2/3.4GHz)
Frekvence procesoru [MHz]: 3 200
Počet jader procesoru: 4
Paměť
Typ paměti: DDR3
Frekvence paměti [MHz]: 1 866
Velikost operační paměti [GB]: 8
Maximální operační paměť [GB]: 32
Úložiště
Optická mechanika: DVD±RW/RAM
Typ pevného disku: Hard Disk Drive (HDD)
Velikosti úložného prostoru (součet) [GB]: 1 000
Ot./min pevného disku: 7 200
Počet pevných disků: 1
Zobrazení a grafika
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Výrobce grafického čipu: NVIDIA
Velikost grafické paměti [MB]: 2 048
Síť a komunikace
Typ síťové karty: GLAN
Rozhraní/porty
DVI: Ano
HDMI: Ano
USB 3.0: Ano
Počet portů USB 3.0: 4
Počet portů USB 2.0: 2
Operační systém
Operační systém: Windows 8
Fyzické charakteristiky a napájení
Barva: černá
Klasifikace: MČR, stolní PC
Dle využití: Herní
Maximální výkon zdroje [W]: 500

Mockrát děkuji za případné příspěvky :) a prosím nerejpat, opravdu nejsem extra odborník :) Děkuji a přeji krásný den

Odpovědi
McArthur

Otázkou je, co budeš hrát za hry? Jako herní minimum to stačí. Pokud si chceš polepšit, tak zvol podobný počítač s lepší grafickou kartou. Drž se grafik nVidia, kde za GeForce je číslo. U Tebe je to 750. 7 je generace (dnes už je 9) a 5 je výkon grafiky v rámci generace. 7. generace je dostačující, ale ber alespoň 760. To se samozřejmě projeví do ceny počítače nejen na úrovni grafiky, ale i napájecího zdroje, protože 500 W zdroj stačit nebude.