annas

Uvažovali jste někdy nad tím, proč 1 + 1 = 2, 2 + 1 = 3 atd. Čím je výjimečná v tomto směru nula?

Na jakém principu je sečítání založené? Informaci s obrázky jsem dostala mailem jako prezentaci. Neumím vložit.
Třeba se vám někomu podaří najít vysvětlení na internetu – platí jen pro arabské číslice.

Doplňuji:
Děkuji za odkaz. Princip sečítání je opravdu jednoduchý. Přesvědčte se.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nula byla v historických dobách odmítána. Na druhé straně je známo že Mayové s nulou počítali !!
Zde je jeden odkaz na historii používání nuly :
http://www.mat­h.muni.cz/~xsus­tkov/nula.pdf
Doplňuji:
Tak tady jsem poentu otázky zcela nepochopil.
Zajímavé !

annas

Akltualizuji odkaz, ten původní je nefunkční.

http://www.au­thorstream.com/Pre­sentation/wis­tariecz-1444586-cisla/

vagra

Annas-opravdu není zač.
Hledání se vyplatilo.Zajímalo by mě,kolik lidí o tomto algoritmu vědělo,popřípadě co říkají jeho logice a jednoduchosti.

vagra

Děkuji Annas za vložení odkazu.
Místo opravy jsem odpověď smazal a v roztržitosti,jsem ji zapoměl znovu odeslat.

annas

Vagro, Vagro, ještě že jsem si poznamenala pro sebe Váš odkaz.
Taky se mně jednou stalo, že jsem chtěla něco opravit nebo připsat do diskuze, už přesně nevím. Spěchala jsem a svou otázku smazala. Otázka se může vložit znova, ale odpověď bohužel ne.

annas

Já jsem byla překvapená, jak je to jednoduché. Nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Občas člověk opravdu narazí na něco, o čem nevěděl.

kapka

Taky mě to nikdy nenapadlo. Díky, jsem v úžasu.

annas

http://skola-auto.cz/html_hlav­ni_data/matema­tika/Konferen­ce/2010/Houser/cis­la.pdf
Kliknout na nadpis.

Došlo k nedorozumění. Vkládám odkaz, který uvedl Vagra.