Avatar uživatele
bolak

Uvádí se na sekundových lepidlech i jejich „síla“? (tedy jak moc to bude držet)

Kdybych chtěl třeba kapičkou spojit dvě věci, aby pevně držely, ale kdybych je vyloženě silou rval od sebe, tak aby se daly i odtrhnout, když bude potřeba?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Damiana před 3948 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Jak dlouho to bude držet je jasné hned z názvu, minimálně jednu sekundu 🙂

Jinak záleží na spoustě faktorů, především na druhu materiálu a jeho stavu (mastnota, vlhkost, špína), a pak taky na způsobu namáhání spoje. Na spotřebitelském výrobku takový údaj jaký hledáš zpravidla nenajdeš, jisté je pouze to, že to bude držet tak dlouho, než to upadne :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

väčšinou ta je napísané, ČO dokáže zlepiť, stručný návod a varovanie, že to nepatrí deťom do ruky a že leptá pokožku a sliznice.
„ako moc to bude držet“ tam nie je. Stačí zájsť do prvého obchodu, kde sekundové lepidlo majú a prečítať si.
Mám ho našťastie po ruke, tak som sa pozrel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

arygnoc: Já jsem ho doposud nikdy na nic nepotřeboval, my to vždycky hodili do koše když to bylo rozbitý, ale logicky, když tam kápnu úplnou mikrokapičku, tak by to mělo držet o hodně míň, než když tím potřu celou plochu, platí to tak ne? Pokud jo, tak by to potom mělo jít odtrhnout a ta síla lepu by pak teda měla jít regulovat.

před 3948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

neskúšal som, už mi tu leží hodne dlho.
ale logicky áno, čím väčšia plocha, tým lepšie „držanie“.
len mi nie je jasné, načo by také regulovanie slúžilo.

před 3948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

autacek: né jak dlouho ale jak moc, musíš si přečíst otázku pořádně :) já potřebuju aby to sice pevně drželo, ale pokud to budu chtít od sebe silou odtrhnout, tak aby to bylo možný

před 3948 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek