Klarushka.48

UV světlo, párty doplněk

chtěla bych si pořídit tyhle barvy http://www.wa­yfarer.cz/pro­dukt/body-painting-sada … dočetla jsem se že to svítí jen pod UV světlem. Nesvítí to třeba normálně i ve tmě?? ):/ a kde najdu UV svtělo? (kromě párty) prosím a děkuju za odpovědi

Odpovědi
BANAN93

třeba v OBI

iceT

K tomu,aby ty barvičky svítily je UV světlo nezbytné.To není jak ty svítící obrázky do dětských pokojů,co absorbují světlo a pak ve tmě svítí.
UV světlo se dá normálně koupit.
Akorát teda nechápu,k čemu by to na běžné nošení bylo dobré.Jako že doma zhasnu a pak budu svítit a uvidím na čtení…jo to by bylo bezva.

cochee

Tyhle barvy jsou fluorescenční, tzn. svítí jen při osvětlení oním UV (stačí měkké záření blízké viditelnému). Ten druhý typ je fosforescenční, stačí jim i viditelné světlo a pak svítí ve tmě nějakou dobu. „Černé“ světlo například jako minizářivka zde: http://www.elek­tronika-dalkove-ovladani.cz/p/2372-Tester-bankovek-TT-238-prenosny/?kamid=303&prk=1 (je to tester na známky a bankovky). Existují tuším i LED produkující toto světlo, prodává se to jako přívěsek na klíče,ale ta barva světla na fotkách mi byla podezřelá.

Klarushka.48

BANAN93
Nevím všechno, takže špatná odpověď..