zazubek1998

Utržená ruční brzda opel corsa b rv.97 – Poradíte jak tu brzdu mám povolit nebo uvolnit?

V garáži stojí opel corsa b rv.97 a je urvaná ruční brzda. Problém je že kola jsou zabržděná. Poradíte jak tu brzdu mám povolit nebo uvolnit? V zádu jsou bubny a motor nejde nastartovat takže popojet sem a tam nemůžu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Přetržená jsou lanka a v ta jsou nejméně v lanovodech zarezatělá. Proto jsou zablokovaná zadní kola.
Sundat kolo, brzdový buben co jde uvolnit nebo vyměnit. Lana vyměnit určitě.
Doplňuji:
Jestli to provedeš v garáži nebo před ní, je šumafuk.

Další odpovědi
anonym

A „urvané“ je co??
Páka? – a co lanka – jsou natažená? – povol je (uvolni mechanismus, který je napíná a nebo je odšroubuj), pokud to ´nejde´ – přecvikni (přeřízni, přesekni) je.

honza19hk

vyčistit lanovody,vyměnit lanka a ideálně rozdělat ty bubny,vyčistit a pohyblivá místa namazat.Ne ovšem povrch paken.Pak by to nebrzdilo.
Ikdybys to vytáhl třeba traktorem z garáže,tak ti to nepomůže,pokud to potáhneš smykem tak bu´d odrbeš gumy nebo odrbeš ty pakny pokud by se to trochu točilo.