9 řemesel

Útok na server Poraďte.cz?

Už o tom víte? Na tento server začala chodit spousta otázek,každou vteřinu desetitisíce,což způsobovalo kolaps a následné výpadky.Že by Ukrajina,Molda­vie,Arménie či Rusko tak toužily po vědění ???

Nejlepší odpověď
kropitko

DD,já jsem tam dřív položila pár otázek a odpovědi jsem se nedočkala,takže pochybuji,že by útočili z důvodu vědění. Vůbec mě to nepřekvapuje,kon­kurence číhá všude…

Další odpovědi
quentos

jo, četl jsem o tom. Zajímavé. Spíš bych naopak řekl, že si chtějí uchovat sladkou nevědomost, proto na server útočí ;{)>

annas

Pro Bubcu a ostatní. Překopírovala jsem mail.

Dobrý den,
poprvé v historii Poradte.cz jsem se rozhodl poslat všem uživatelům hromadný e-mail, aby věděli vše o aktuální situaci. Naše poradna je zřejmě už tolik známá (a snad i oblíbená), že je trnem v oku bůh ví komu, kdo na ni objednal tzv. DDOS útok. Tento útok je používán k zablokování přístupu na server tím, že na něj směřují desetitisíce požadavků každou vteřinu z tisíců počítačů rozesetých po světě. Aktuálně především z Arménie, Ruska, Ukrajiny a Moldávie. Je tedy složité se tomu bránit a proto Poradte.cz utrpělo v posledním týdnu několik výpadků v souhrnu cca 50 hodin.

Tento útok byl natolik sofistikovaný, že osobně nevěřím v jeho náhodnost. Netuším komu je poradna nepohodlná, ale určitě má smysl bojovat. Včera večer byl vytvořen list IP adres, které na server útočí a pomalu se do něj dostávají stovky adres a tím se serveru ulehčuje. V tuto chvíli už několik hodin stabilně jede, i když je stále pod útokem, jen je mírně pomalejší než jste zvyklí. Vše se však vyřeší samo tím, jak se naplní list útočících PC.

Ačkoliv jsem několikrát zmínil slovo „útok“ nejedná se o žádný pokus o prolomení zabezpečení uložených dat. Navíc jsou Vaše hesla uložena zašifrovaná silnou šifrou a není možné je zneužít.

Děkuji, že jste se na Poradte.cz zaregistrovali a někomu pomohli Vaší odpovědí. Věřím, že i tuto nesnáz překonáme a naopak nás to posílí. :)

Doplňuji:
Já jsem se na uvedené stránce kdysi rovněž zaregistrovala. Na Odpovědích se mně ale líbí víc.Zmiňovala jsem se už jednou o diskuzi, která je na rozdíl od tohoto serveru rozsáhlejší. Možná i přehlednější, i když na Odpovědích došlo k určitému zlepšení.

panenka

Ano vím o tom ráno mi došel od poradte.cz meil kde je napsáno,že neví komu poradte.cz jsou trnem v oku ale již vytvořili seznam adres a že doufají že se to brzy zase dá do normálu.

anonym

Moc se neorientuji.Co děje – dělo, a hl. proč?

anonym

je to samozrejme svinstvo, ale bohuzel je to soucast jak to nazvat … cyberprostoru … kazdy server / resp web sluzba by mela byt pripravena na moznost dos utoku … berte to z te lepsi stranky, je to zkouska ohnem a co vas nezabije to vas muze jen posilit, zvlast pokud zavedete potrebne algoritmy, ktere dos budou schopny samocinne branit.

Drzim palce vasim programatorum. Je mi jasne ze je to prace pod tlakem, ale jak se říká na báňské, pod tlakem vznikaji diamanty 🙂

Jahoda

Ano, e-mail z poradte.cz mi přišel. Jsem tam sice zaregistrovaná, ale nechodím tam. Odpovědi jsou 100× lepší, přehlednější a hezčí. 🙂