beam Ora

Mám utéci z domu, je-li máma alkoholička a otec nás psychicky deptá?

Ahoj, je mi 17 let a to s čím potřebuju poradit jsem nikdy nikomu neřekl.
Moje máma je alkoholička a když mi bylo cca 7–8 let, tak ji otec zmlátil (byla u toho i sousedka), už nevím proč. Pak jsem na to zapomněl, ale zhruba před 2–3 lety jí otec zase zmlátil. Nevím přesně proč, nepamatuju si to, ale vím že to bylo něco na způsob jedna paní povídala......
Máma pořád pije a já uvažoval že bych buď utek z domu, anebo spáchal sebevraždu, protože nás otec psychicky deptá a já už na to nemám.
Sorry, ale potřebuju radu, už nevím, jak dál.

Nejlepší odpověď
gecco

Není ti 18 – nejsi svéprávný…
Neuživíš se…
Takže ne, neutíkej (ta sebevražda je úplná pitomost) – zavolej si na Linku bezpečí 116111 a nebo kontaktuj ´sociálku´ (Odbor sociálně-právní ochrany dětí) na obecním či městském úřadě.

Další odpovědi
anonym

Toto s právem nijak nesouvisí. Leda by matka podala (včas) stížnost. Jinak se jedná o tzv. tolerované násilí. A v 17 se žádný velký útěk nekoná. Práci seženeš, bydlení také… Upřímně ani netušíš, copak jsou to vlastně psychické problémy, či problémy v rodině. Ovšem zase chápu, že každý toho nesnese tolik. Každopádně vůbec nechápu, proč se o sebe nestaráš dávno sám. Pochopitelně tě odkáži na psychologa, kamaráda, rodinného příslušníka (kterýžto nepije), … No a především – život je tvůj. O něm si rozhoduješ jen ty sám. Pokud rád jíš, hraješ, zpíváš, toužíš (po lásce, štěstí, …), … – pak si života ceníš a nemáš sklony k sebevraždě. Pokud tě již skutečně nic netěší, pak bys nepsal.

Naprosto tě ujišťuji, že pokud by ti ani jeden zákonný zástupce v něčem nevyšel vstříc (nepodepsal důležitý papír), pak v 17 s těmito problémy svéprávnost dostaneš! (soudně) Vůbec se nemusíš vzdávat studia – podnájem za 2 400,– zatáhneš brigádou. Pročež nevidím žádný problém.

ptáč

Ahoj, ať už je to doma jakékoliv, to své ‚doma‘ máš. Vidím to. Tohle peklo přežiješ a budeš lepší, než oni. Horší varianta by byla odstěhovat se do bytu k cizím, tam by tě zpracovali ke svému obrazu. To by bylo horší, ještě horší cesta zpět.

Mirdas

Máš babičku, dědu, tetu a podobně? Domluv se tam zda do své plnoletosti můžeš bydlet.
Studuješ? Alespoň internát.
Do 18.let to vydržíš.
Útěk není rozumný a sebevražda je obrovská hloupost.

lexx

neutíkej, vydrž to nějak, lepší střecha nad hlavou a vlastní postel než žádná