pánŠtě

Utáhne zdroj Seasonic S12II-620 620W tuto sestavu?

Kingston SSDNow V300 – 120GB
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
ASUS Xonar DG
WD Blue EX – 1TB
Kingston HyperX Fury Black 16GB (2×8GB) DDR4 2133
Intel Core i7–6700K
Scythe SCNJ-4000 Ninja 4
LG GP57EB40, externí, slim, USB, černá
ASUS B150M PRO GAMING – Intel B150
GIGABYTE R9 380X, 4GB
NZXT řídící panel podsvícení HUE+ / RGB LED/ regulace jasu, barvy a blikání

Díky

Odpovědi
Dochy

Po pravdě: Nazabývám se stavěním sestav.
Ale nevidím v tom zdroji problém (i když netuším jak jsou na tom aktuálně Seasonici s kvalitou)
Nevidím v sestavě nic, co by vyžadovalo až tak extrémní příkony… Výrobce grafiky doporučuje zdroj alespoň 500W, vlastní spotřeby karty neuvádí, na nějakých testech byla spotřeba celé sestavy při benchmark zátěži někde těsně nad 220W. Hrubý výpočet:
GK 100W
CPU 100W
MB?? těžko říct, 100W ať nežeru…
co dál? SSD … 10W, HDD 20W, větrák?? OK 10W

nevidím nic co by potřebovalo 800W. Pokud tedy neplánujete v blízké budoucnosti nic co by se spotřebou zamávalo (pak by bylo vhodné koupit rovnou zdroj, který by to zvládl)

Kura

Rozhodně ne.
Pro tuto sestavu zdroj minimum 850W doporučuji.
Vždy je potřeba mít lehce předimenzovaný zdroj.
Mám o trošku lepší sestavu a zdroj mám 1000W, pro jistotu.