Dobrá duše

Ústní maturita z češtiny?

Dobré odpoledne, chci se zeptat jestli někdo máte zkušenosti ohledně státních maturit. Konkrétně ústní zkoušky z jazyka našeho rodného. Už to není jen to převyprávění obsahu knihy jak to bývalo.. Sháním nějaké zpracované knihy v tom formátu například, s požadavky pro právě tuto zkoušku k letošní maturitě. Třeba nějakou vypracovanou nebo ukázkovou ústní zkoušku, která by dopadla na výbornou pochopitelně 🙂 I nějaké neotřelé konkrétní rady se hodí. A kdybyste měli nějaký obsáhlý zdroj audioknih, můžete se podělit. Děkuji uctivě

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Ústní maturity mě také čekají skoro za měsíc a na semináři z češtiny si nás učitelka volala třeba k tabuli nebo jsme to probírali společně. Vytáhneme si otázku, budeme asi 20 minut na potítku, kde si v bodech napíšeme informace. Potom na nás přijde řada, řekneme něco ze života autora, obsah a děj knihy (hlavní myšlenka, hlavní postavy…) a pak jsou tam různé podotázky, například jakým jazykem je to psané (spisovný, obecná čeština…) no a pak přichází ještě neumělecký text, který musíš správně zařadit (např. styl publicistický → recenze), říct čím se vyznačuje a to by snad mělo bejt všecko… Tak ať se nám to podaří.