Adam

Ústecký kraj? Hledáme poklad!! (doplňovačka)

Startujeme nedaleko Roudnice nad Labem na památné hoře ........ Je ........... původu, její výška je ..... metrů a na jejim vrcholu stojí rotunda ........ . Naši další zastávkou je významná památka pevnostní město a památník ............ . Pokračujeme do krajského města .......... , nad kterým se tyčí hrad ........... a přes Labe vede slavný ............ most. Podél Labe pokračujeme přes město ......... do pohraničního města ............. . Nachází se v národním parku .............­........ . V tomto parku je náš poklad ukryt pod známým skalním mostem nazvaným .............. .

Nejlepší odpověď
1popelka1

Startujeme nedaleko Roudnice nad Labem na památné hoře ŘÍP. Je SOPEČNÉHO (ČEDIČ) původu, její výška je 455,5 metrů a na jejim vrcholu stojí rotunda SV.JIŘÍ . Naši další zastávkou je významná památka pevnostní město a památník TEREZÍN . Pokračujeme do krajského města ÚSTÍ NAD LABEM , nad kterým se tyčí hrad STŘEKOV a přes Labe vede slavný MARIÁNSKÝ most. Podél Labe pokračujeme přes město DĚČÍN do pohraničního města HŘENSKO . Nachází se v národním parku ČESKÉ ŠVÝCARSKO . V tomto parku je náš poklad ukryt pod známým skalním mostem nazvaným PRAVČICKÁ BRÁNA .

Další odpovědi
DusanOrlik

Nechápu co tohle je za otázku?A proč ji vůbec píšete.