led

Úsporné žiarovky. Úspory, alebo chiméra?

http://vtm.zi­ve.cz/aktuali­ty/uspory-nebo-chimera

Ale aj tak elektrinu neušetríme, tvrdí Jeff Tsao
Má pravdu?

Nejlepší odpověď
anonym

já na úsporných žárovkách prodělala,chtěla jsem být in a jsem in-slepec,koupila jsem si je snad do všech pokojů,jenže než se na plno rozsvítí trvá to několik minut,navíc už jsem byla zvyklá na ty obyčejné,a tyto mi příjdou slabší,a tak jsem po čase užívání úsporných žárovek musela k očnímu a neůsporně zaplatila za nové brýle

Další odpovědi
hanulka11

Jasné je, že se to vyplatí jen tam, kde se dlouhodobě svítí, my když jsme si je pořídíli tak při vyučtování jsme měli o 1600kč usporu za rok

Miroslavst

Určitá úspora to je, ale záleží také na tom jaké žárovky se koupí a jak často se mění. dále pak také jak se používají. Ať si kdo chce co chce říká, nejsou vhodné všude.

janek66

Vyplatí se,ale opravdu jen tam kde se svítí déle.Koupili jsme je do celého bytu a postupně vyřazovací metodou zůstaly dvě.Ono opravdu třeba čekat až se rozsvítí abych něco našel ve skříni,to opravdu ne.
Vím že jsou i takové co se rozsvítí hned,ale na časté krátké rozsvícení nejsou vhodné,ani úsporné.
Tam kde se svítí dlouho jsou dobré.