ReHu

Uspoří se při užívání ohřívačů na čajové svíčky za plyn a topení, nebo ne?

Na netu, hlavně YouTube, jsem viděla množství ohřívačů na čajové svíčky.
Na podmisku se jich několik zapálených položí. Já zkouším 3 ks, na proložky se položí hliněný květináč dnem vzhůru, na dírku obrácený kalíšek od vypálené čajovky a na to větší hliněný květináč dnem vzhůru. Květináče se slušně rozehřejí.
Snížila jsem teplotu termostatu na 17°C, aby se nespínal kotel při poklesu teploty a na teploměru se udrží teplota 20°C. Cca 1 m od „ohřívače“.
Takže to vypadá, že „ohřívač“ snad funguje.
Je mi jasné, se neslouží k vytápění místnosti, ale v okolí stolu či sezení by tepleji být mohlo a i prosvitající světlo svíček tvoří kulisu.

Váš názor?
Dík.

Nejlepší odpověď
Drap

Ušetříš plyn, ale peníze určitě ne.

Další odpovědi
xxx3

záleží, za kolik kupuješ svíčky ;) Jen tak mimochodem, teplo vydává samozřejmě i lidské tělo. Když si do bytu nastěhuješ pár lidí, tak to taky bude „vytápět“.

gecco

Další tepelný zdroj určitě ´uspoří´ energii dodávanou hlavním topidlem (podobně, jako ti místnost/byt zahřeje vaření)…
Ale pokud si porovnáš cenu uspořeného plynu a svíček, zjistíš, že je to dóst drahé šetření.
😉
_____________­______________

No jo – jenže pro mne světlo svíček znamená, že:

  1. je temno
  2. nejde elektrika

😉
Já na tu ´romantiku´ nějak nejsem…
😉
To už raději ´zatopím´ nějakou dobrotou na sporáku nebo v troubě…
😉

Agneta

Ano ušetří!

Ale musíš si denně koupit o 2 krabičky cigaret méně…a na konci měsíce to spočítej:DDD

cukrar

neušetříte, páč při hoření spalujete kyslík, který musíte do místnosti někudy dostat, tedy více větrat..
Ale uvěřit lze všemu..

ReHu

Gecco, to jsem také myslela a zapomněla napsat 🙂.
Na jednom videu porovnávali cenu běžného topiva s cenou těch čajovek.
Ale asi to jsou jiné cenové relace.

gecco

😉
Plácnu – nejmíň o řád…
😉