1popelka1

Uspořádání fotek

Protože používám více foťáků a každá fotka má jiný název (třeba IMG 5603, P106473), tak se mi fotky uspořádají zpřeházeně (nejdříve fotky z jednoho foťáku, pak dalšího..). Seřadím si je podle data, při příštím otevření souboru s fotkami je uspořádání zase zpřeházené. Nastavit mi to nijak nejde, maximálně vzestupně-sestupně (u „seřadit podle“), systém mě dál nepustí, přestože ukazuje i možnost „Další“. Operační systém – Windows Vista. Co s tím?

Odpovědi
sobol

Zkuste program XnView, je to vynikající free prohlížeč a má jednu vychytanou funkci na hromadné přejmenování obrázků dle zadaných parametrů.

fortin

K tomu dobře slouží dodaný program …picture utility který se stará o import při připojení foťáku k PC. Tímto se importují fotky do nové složky kde je názvem datum importu.
S vestavěným prohlížečem opravdu jde málo něco vymyslet, je to paskvil na entou. Snad když najdete cestu jak je trochu roztřídit snad podle abecedy, vedle Názvu je šipka, zkuste to. Jinak já doporučuji házet z každého foťáku obrázky do samostatných složek.
Jo ono to jde teď jsem na něco přišel!
na lištu s názvem, typ, datum atd. klikněte druhým tl. myši a v okénku zvolte Další.
Listujte mnoha položkami a označte Fotoaparát. Objeví se třídění podle fotoaparátu. Vedle je malá šipka, otevře se možnost Seskupit.

Tohle je správná volba.