uspaní na ram v linuxu mi nefunguje

Zkoušel jsem už většinu známých distribucí ale v žádné mi nefunguje uspání na ram. Vždy když se pokusím uspat pc tak se mi vždy sekne. Nevím co s tím prosím poraďte jak mám tento problém řešit, jestli není třeba něco nastavit v biosu. Mám zakl. desku Asus P5L VM 1394

Odpovědi
GangstaHelper

V biosu se volí mezi S1 (Post suspend = uspání „jen trochu“, něco se asi vypne (HDD se slyšitelně zastaví), ale běží napájení normálně (s ventilátorem).

S3 (STR = Suspend to ram = vaše uspání do RAMky, nic nejede kromě napájení paměti).

Setkal jsem se s problémem a z výstupu chybové hlášky mi jako řešení vyšlo nastavit bios na S1 (což je taky výchozí nastavení).

Se spánkem mám dosud problémy, sice naběhne a usne, ale při zapnutí místo toho, aby se spustil a pokračoval, tak začne spouštět, jako by byl vyplý.

Deska je Gigabyte, řešení jsem nenašel. Používal jsem Windows XP nebo Win2k3.

Je to složitá věc a ani Microsoft ani výrobce hardwaru mi nedovedl pomoct.