DIH

Ušní svícne

Můžu používat ušní svícne sám nebo musím jít do nějakého salonu.?

Nejlepší odpověď
marci1

Použijte doma, ale s velkou opatrností. Otázky a odpovědi, týkající se ušních svící : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=u%C5%A1n%C3%AD%20sv­%C3%ADce

Další odpovědi
Melkor

V říjnu 2007 americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zveřejnil výstrahu identifikující ušní svíčky jako „nebezpečné zdraví, protože použití zapálené svíčky v blízkosti lidského obličeje přináší vysoké riziko popálení pokožky/vlasů a poškození středního ucha“.[2]

Jiná studie z roku 1996 která byla zakončena zjištěním, že při používání ušních svíček záporný tlak (komínový efekt) nevzniká a svíčky jsou tak při odstraňování ušního mazu neefektivní. Několik studií také ukázalo, že svíčky produkují stejné zbytky, i když hoří mimo pacientovo ucho, a tyto zbytky jsou jen vosk ze svíčky a saze.[3][4][5]

Prof. Edzard Ernst publikoval kritiku: „Neexistují žádná data, která by potvrdila, že je to efektivní. Navíc, ušní svíčky jsou spojovány s poraněními ucha. Nevyhnutelný závěr je, že ušní svíčky dělají více škody než užitku. Od jejich použití by měli být lidé odrazováni.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U%C5%A1n%­C3%AD_sv%C3%AD­ce#Kritika

Liii

Můžete je použít sám doma, nejlépe za pomoci další osoby.
Ale četla jsem, že podle lékařů a různých studií, nemají ušní svíce žádný smysl a nic se jejich použitím nezlepší. Spousta lékařů je vůbec nedoporučuje používat, protože nejenže nemají žádný vliv, ale dokonce mohou způsobit popáleniny napři. na obličeji.