Ajík

usmířít nebo ne?

Jedna holka(moje bývalá nejlepší kamarádka)které je asi 2 měsíce 14 se opíjí,už neni panna a chová se jako kurva. Mám se s ní usmířit? Chybí mi naše kamarádství,ale to opíjení mi vážně vadí..Nevím co mám dělat
Navíc v očích (skoro) všech ve třídě jsem já ta špatná že se s ní nebavím.
Ještě dvě kamarádky jsou v tom s semnou a podprují mě v tom,myslí si to samé, že to prostě přehání,na to že jí je 14.
Doplňuji:
Ale o tom to preci neni..
Kdyz nevim co sme ted ale rozhodne sme byli nejlepsi kamaradky..
A zalezi mi na ni a kdyz vidim jak si takhle posira zivot.. tak mi to neni jedno..
hodne lidi na to kasle a rekne proste ze byla opila..
ale kdyz je nekdo vzdycky nejopilejsi z privatu.. a to mu ani nebylo 15..
vadi mi ze tohle dela.. hlavni duvod neni ze bych ji odsuzovala…
ale to ze to dela proste nevim kolik kluku za noc.. a alkohol tece proudem.. holky se s ni bavi protoze je oblibena.. kluci protoze se rada svlikne..
ja nechci videt co z ni bude za par let.. mrzi me to.. ze sem s tim neudelala nic driv protoze to rozhodne neni v poradku..
ale nevim jestli se usmirit a neco s tim udelat a nebo ji proste nechaj jit..
at si zije jak chce..

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud se chová jak popisuješ, tak jediná rada je, nekamarádit se s ní. ☹

Další odpovědi
iceT

Že není pannou už ve 14 že není trestné?Proč je tedy zákonem povolen sex od 15?Pokud by někdo poukázal na toho co s ní spal,tak by z toho asi měl dost nepříjemné opletačky pro zneužití a co na tom,že ona to chtěla nebo to chtěli oba.To jen tak trochu mimo.
Já osobně bych si našla jinou kamarádku,opilství mi vadí u každého,protože s opilým člověkem se jednat nedá.To,že jsi špatná v očích všech ve třídě,hoď za hlavu a nedělej si z toho vrásky.To ona by si měla uvědomit,že její chování není vhodné,a nejspíš si to asi i uvědomí,ale bude pozdě,protože takhle nezakopne o slušnýho kluka,ale jen o toho co si bude chtít užít bez závazků.Ono totiž chovat se jako dospělý,znamená být dospělý i duševně,nejen tělesně.
Doplňuji:
Huxo,s opilými lidmi se nedá nějak kamarádit,věř mi,vím o čem mluvím,protože chlast gumuje mozek,a pokud jí to mozek nevymatlá hned,tak velmi brzy určitě.
Tohle je o tom,že ona sama dotyčná si musí přiznat,že má problém,a že ho chce řešit.Dnešní doba nějak nebude zkoumat pověst a minulost ženy nebo dívky,ale stejně se to s ní potáhne.

Nuk nuk

Můžeš se pokusit „kamarádce“ domluvit, říci jí, že Ti takové chování na ní vadí, že to pro ní třeba není dobré a proč. Ale nevíš, jak na to bude reagovat, je možné, že si to od Tebe k srdci vezme, ale počítat se s tím nedá.
Jestli s ní dál budeš kamarádit nebo ne, je ale v každém případě na Tobě. Nikdo další o tom nerozoduje.

anonym

Riskuješ jenom to, že vztah mezi vámi zůstane špatný. Já bych asi sebrala odvahu a řekla téhle kamarádce, co mi na jejím chování vadí. Zeptala bych se jí, jestli nemá nějaké trápení, které se takhle snaží řešit a také bych přiznala, že mi ztráta jejího přátelství vadí, že mi prostě chybí kamarádství, jaké mezi námi dříve bylo.
Jestli je to s ní tak zlé, jak píšeš, tak se bude chovat povýšeně a pohrdavě, ale možná jí to za čas doljde. Připrav se na to, že ani sebelepší snaha v takovém případě nemusí padnout „na úrodnou půdu“. V tom případě z toho nebuď zklamaná a nevyčítej si to. Nejsi za nikoho zodpovědná kromě sebe a nemusí tě trápit, že na tvé cestě životem jsou a budou lidé, které budeš mít ráda kratší nebo delší dobu. Život už je takový, skutečné kamarádství přetrvá leccos. Pro falešné vztahy není proč se trápit.

Jsemtady

Kazdej jsme jinej. Nejspis na to dojede a zkonci v 16ti jako svobodna matka.
Myslim ze s ni kamaradit normalne muzes, jen si z ni neber priklad a muzes ji zkusit zklidnit.
Ze neni panna v jejim veku neni trestne pokud ji to bavi, nebo to bylo z lasky tak je to sice brzy ale v poradku.
To opijeni je asi horsi, ale pokud se z ni nestane alkoholik, coz by ji znicilo tak asi v dnesni dobe neni u mladych divne ani to. Pokud si jinak rozumite, tak proc ne, nejsi jeji matka ani ucitelka, muzes ji ale trebas pomoct uz tim ze spolecne najdete trebas nejakej sport namisto opijeni se.
Doplňuji:
A moje chyba IceT má pravdu. V ČR je sex opravdu povolen až od 15ti let.
Takže pokud ty kluky znáš, tak je můžeš udat na policii, oni je všechny pozávírají, nejspíš i rodiče protože to je zanedbání dítěte a nezapomeň udat i barmana kterej jim čepuje ten alkohol. Ona teda už toto asi dělat nebude a zkončí v nápravném ústavu, nejspíš nějakej sirotčinec, zda s tebou pak bude chtít kamarádit to nevím.
Možná by stačilo to naprášit rodičům, jen se taky asi neskamarádíte.

Jedna věc je, že jsteještě děti. Ač si třebas myslíš jak jsi rozumná, tak tomu tak není a pro rodiče budete tím spíš děti, takže ty se na to budou dívat jinak. Myslím, že rodiče o vás musej mít děsnej strach a tak mi není jasné proč toto neřeší, možná by se jim dalo něco naznačit a mohly by to nějak rozumně zatrhnout.

Jinak co se týče sexu, tak dobrovolné milování ještě samo o sobě nikoho nezničilo, dokonce nezabilo, ani nezpůsobilo psychickou újmu. Dokonce nepůjde ani do pekla (ve vatikánu je sex povolen od 12ti) takže před bohem je to v pořádku. Mno a pokud už zjistila jak mít při milování orgasmus, tak jí to může opravdu docela dobře bavit. Tělo totiž při milování vylučuje oxytocin, serotonin a dopamin což je v podstatě koktejl slasti, pro tebe asi jak když si za odměnu dáš čokoládu. Nebudu tu dělat pokrytce, už je to dost let, ale pamatuju, že první lásce mohlo bejt tak nějak sotva patnáct a pamatuju si, že jsme byli dospělí, že jsme byli plní touhy a zvědavosti .. no když už žačala, tak jestli 14 a půl, nebo 15 tak jí to nijak neublíží. Dokonce není na škodu v životě zkusit pár partnerů, rozvody jsou často z toho že si jeden myslí že jinde je to lepší.

Ale.. průser 1) měla by si dávat pozor, kluci to za ní asi neudělaj a pokud o tom neví rodiče (pokud ano tak co tu řešíme) tak ani antikoncepci nedostane a tam hrozí .. že něco chytne a pokud je to jak říkáš a nedá si fakt velkej pozor tak i otěhotní, pokud nebude mít každej z těch volů gumu, tak je něco z toho nejspíš 100% šance.
V tom jí asi můžeš pomoct, od sexu jí asi neukecáš, na víru neobrátíš, ale ukázat obrázky pohlavních chorob a příběhy mladých matek přečíst můžeš. Víš jak to je na vás puberťáky zákazy neplatí, takže takto aby jí to samo došlo. A v 15ti hned za rodičema a pro prášky. A když asi k tomu se s ní zkamarádíš, tak byste spolu mohly vymyslet jinou zábavu a třeba jí to přejde, třeba to dělá, že neví co a že třeba nemá opravdové kamarády.

Co je ale horší je ten alkohol. Ten na rozdíl od sexu člověka naprosto zlikviduje, ničí mozek, bude mít různé schýzy, bude na něm závislá, neschopná normálně fungovat. Jedna věc je když si dá sem tam skleničku (povoleno zákonem až od 18ti) ale jak je toho víc tak je s ní ámen. Stejně by to asi rodiče měli vědět, nevím, pošli jim dopis nebo něco. Myslím, že jako kamarádka bys na ní mohla mít nějakej vliv, fakt zařídit jinou zábavu, co nejvíc omezit pití nejlépe nepít vůbec alkohol a nějak to půjde. Spousta mladejch blbne, jen je třeba dát si fakt majzla. Chlast je svině.

Kamarádství by to vadit nemuselo, můžeš jí jako dobrá duše zkusit stáhnout na správnou stranu, spíš ale tím že vymyslíš lepší program než zkoušet domlouvat. No hodně štěstí.

huxa

Můžu se tě na něco zeptat? Jak můžeš říct, že ta není má kamarádka, protože je to opilecká kurva? Co vím, tak kamarádství není dle toho, co daní lidé dělají, ovšem dle toho, jak si daní lidé rozumí, že si nemůžeš říct, ta bude má kamarádka stejně, jako si nemůžeš říct teď budu zamilovaná do toho a toho, nebo teď mi bude chutnat nějaké jídlo…

klob1

Mnoho neporadím.Tak takových lidí je, ale dneska mnoho právě..Jen maličká hrstka je právě ještě v pohodě a až tak nezkažená.No Asi zkusit ji říci svůj názor a uvidíš.Jinak asi pak nemá význam. Kamarádku vždycky snad najdeš,která bude jiná..Že je taková,tak to v ní je.Vždyť není život jen o jedné kamarádce,vím asi to bolí,ale ty s tím nenaděláš,to musí ona to vědět co je pro ni nejlepší a jestli jí to stojí za to a nést třeba i následky.Zkus ji jen varovat a pak buď dá na tvou kamarádskou radu nebo tě odkopne a řekne,že ji závidíš.I to se může klidně stát.
Neboj ty si pak stejně už zařídíš život podle sebe setkáš s jinými různými lidmi třeba.Také člověk ztratí pár lidí a najde jiné..Nebo najde úplně něco co by nečekal.

suaeda

Dá se předpokládat, že kámoška časem zmoudří a přestane dělat blbosti. Ale mezitím si může dost zkomplikovat život do budoucna. Také zmoudřit nemusí a může spadnout ještě do většího bahna. Domluvy a dobré kamarádské rady většinou nepomáhají. Onen člověk na to musí přijít sám a vše si vyřešit. Doporučuji – kamarádit, ale pouze s ostupem. A raději se pohlednout po jiné kámošce.