Uslyší sebevrah výstřel z pistole, která ho zabije?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

No, obyčejná pistole není nadzvuková, takže by to slyšet měl, ale pochybuji, že by to mozek dokázal vůbec zpracovat než se do něj zavrtá kulka.

Tak pardon, co sem koukal, tak většina pistolí je lehce nadzvuková, takže to neuslyší určitě.

Další odpovědi:

Pokročilý

Napred vystreli a pak umre. Hadej.

Stříbrný

Záleží kam se střelí. Pokud do břicha, tak ano, pokud do hlavy, tak i zde si myslím, že záleží kterou část mozku zasáhne.
A dám ti otázku já:
Uvidí své tělo hlava setnutá na gilotině? Mozek žije, oči vidí, možná i mluvit bude.

Bronzový

ne, ale stihne si ověřit zářez drážkování z hlavně na kůlce

Bronzový

Podle mě, záleží kde se střelí :D

Zlatý

Záleží, jak to spáchá. Jestli si na to najme střelce. který ho trefí jedinou ranou z pistole skrz kilometrový pole třeba do oka, tak už bude "bůh ví kde", až k němu ten zvukový efekt výstřelu doletí.

Zlatý

Pistole ho nezabije, ale projektil a co myslíš, slyší sebevrah vlak, pod který skočí?

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

Raibek: mluvit ta hlava určitě nebude, maximálně pohybovat rty; k mluvení by potřebovala hlasivky a hlavně plíce, od těch už je oddělena. Četl jsem, že když kat po setnutí dříve ve středověku zvedl hlavu do výše, nebylo to proto, aby ji viděla přihlížející lůza, ale aby hlava viděla, kolik lidí vidělo její trest a potupu. Dekapitovaná hlava údajně ještě několik sekund až minut vnímá, limitem je zřejmě snižující se obsah kyslíku v krvi, která zůstává v krevním řečišti mozku (již nekoluje, není poháněná srdcem).

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.