Avatar uživatele
quentos

Uslintaný prsten

Otázka nejen pro věřící. Není krajně nehygienické líbat prsten kardinálům a biskupům? Vždyť ho musí mít za celej den úplně uslintaný. Nehrozí tu vážně infekce? Možná by se měl polibek jen naznačit, stejně jako tomu je u líbání ruky dámě – leč mnozí z věřících to určitě činí doslova. A nejen riziko pro líbající, ale i pro samotného nositele prstenu. Co myslíte? Řešilo se to už oficálně někde?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, annas, anonym, anonym, 1popelka1, flodur před 5008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Souhlasím s kvikal a jsem přesvědčená,že nehygienické to je,ale na druhou stranu,je to každého věc. Jestli si věřící chtějí touto formou předávat bacily,tak ať to klidně dělají,je mi to fuk.
A jestli se to někdy řešilo netuším,hledala jsem nějaké info na netu a nic jsem nenašla,tak těžko říct. Ale je to dobrý námět,možná by stálo o tom něco napsat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

A co teprve líbání nohou nebo bot. Fuj! 🙂

Oficiálně – asi ne, pro věřící jsou tito pánové modly, osobnosti a hygiena je pro ně nejspíš vedlejší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kvikal

myslím si že se to nikde ani řešit protože když se tato tradice začala užívat na hygienu se tolik nedbalo a dneska tyto otázky napadnou třeba jenom Vás (myšleno v dobrém)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Výletník8

Nevím, jak je vymezeno, co je to krajně, ale určitě je nehygienické líbat na potkání komukoli cokoli. Ale líbání biskupského prstenu jsem viděl převážně jen v televizi. V reálu si v našich zemích většina příslušníků církve s biskupy včetně kardinálů podává ruku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek