quentos

Uslintaný prsten

Otázka nejen pro věřící. Není krajně nehygienické líbat prsten kardinálům a biskupům? Vždyť ho musí mít za celej den úplně uslintaný. Nehrozí tu vážně infekce? Možná by se měl polibek jen naznačit, stejně jako tomu je u líbání ruky dámě – leč mnozí z věřících to určitě činí doslova. A nejen riziko pro líbající, ale i pro samotného nositele prstenu. Co myslíte? Řešilo se to už oficálně někde?

Nejlepší odpověď
kropitko

Souhlasím s kvikal a jsem přesvědčená,že nehygienické to je,ale na druhou stranu,je to každého věc. Jestli si věřící chtějí touto formou předávat bacily,tak ať to klidně dělají,je mi to fuk.
A jestli se to někdy řešilo netuším,hledala jsem nějaké info na netu a nic jsem nenašla,tak těžko říct. Ale je to dobrý námět,možná by stálo o tom něco napsat.

Další odpovědi
1popelka1

A co teprve líbání nohou nebo bot. Fuj! 🙂

Oficiálně – asi ne, pro věřící jsou tito pánové modly, osobnosti a hygiena je pro ně nejspíš vedlejší.

kvikal

myslím si že se to nikde ani řešit protože když se tato tradice začala užívat na hygienu se tolik nedbalo a dneska tyto otázky napadnou třeba jenom Vás (myšleno v dobrém)

Výletník8

Nevím, jak je vymezeno, co je to krajně, ale určitě je nehygienické líbat na potkání komukoli cokoli. Ale líbání biskupského prstenu jsem viděl převážně jen v televizi. V reálu si v našich zemích většina příslušníků církve s biskupy včetně kardinálů podává ruku.