Zlatý

Uslintaný prsten

Otázka nejen pro věřící. Není krajně nehygienické líbat prsten kardinálům a biskupům? Vždyť ho musí mít za celej den úplně uslintaný. Nehrozí tu vážně infekce? Možná by se měl polibek jen naznačit, stejně jako tomu je u líbání ruky dámě - leč mnozí z věřících to určitě činí doslova. A nejen riziko pro líbající, ale i pro samotného nositele prstenu. Co myslíte? Řešilo se to už oficálně někde?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Souhlasím s kvikal a jsem přesvědčená,že nehygienické to je,ale na druhou stranu,je to každého věc. Jestli si věřící chtějí touto formou předávat bacily,tak ať to klidně dělají,je mi to fuk.
A jestli se to někdy řešilo netuším,hledala jsem nějaké info na netu a nic jsem nenašla,tak těžko říct. Ale je to dobrý námět,možná by stálo o tom něco napsat.

Další odpovědi:

Zlatý

A co teprve líbání nohou nebo bot. Fuj! :-)

Oficiálně - asi ne, pro věřící jsou tito pánové modly, osobnosti a hygiena je pro ně nejspíš vedlejší.

Bronzový

myslím si že se to nikde ani řešit protože když se tato tradice začala užívat na hygienu se tolik nedbalo a dneska tyto otázky napadnou třeba jenom Vás (myšleno v dobrém)

Pokročilý

Nevím, jak je vymezeno, co je to krajně, ale určitě je nehygienické líbat na potkání komukoli cokoli. Ale líbání biskupského prstenu jsem viděl převážně jen v televizi. V reálu si v našich zemích většina příslušníků církve s biskupy včetně kardinálů podává ruku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.