Avatar uživatele
hanny 2

Ušetříte měsíčně nějaké peníze?Nebo všechno utratíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště, tom004 před 4782 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Já...

Jako rodina ušetříme z příjmů v průměru 60%. Nechápu jak může mít někdo tak napnutý rozpočet, že žije od výplaty k výplatě. V mém okolí jich je docela dost, co hlídaj banku, jestli jim už prachy konečně dorazily na účet. I kdybych bral sebemíň, vždy se budu snažit si dát alespoň 20% stranou. Nemohl bych žít s představou, že vše utratím a nedám si nic stranou. Natož žít bez slušné rezervy…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Jak kdy.
Teď jsem bez chlapa, platím hypotéku a opravuju starý barák. Tak mám rozpočet celkem napnutý.
Všeobecně se doporučuje dávat bokem 10% z příjmu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Přiměju se něco ušetřit, alespoň většinou, bude to do budoucna potřeba…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosa

V žádném případě neutratím všechno a to tedy nevydělávám moc. Držím si pořád stálou rezervu na účtu a když nespotřebuji, tak ji navyšuji. Přišlo mi vyplacené penzijní pojištění, tak také na to nesahám – jako by to nebylo. Navíc jsem roky „pokladničková“. Když mám padesátikačku nebo dvacku, kterou najdu v peněžence, tak šupnu do pokladničky. Spořím si tak nenápadně třeba na vánoce. Před vánocemi vysypu a divili byste se, kolik je tam penízků.(Sypu tak jednou za rok.)A skoro o tom člověk neví. Musí k tomu být však sebekázeň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Drobná rezerva se vždy hodí. Takže neutratím všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Momentalne ani cent,jsem bez prace a navic ta zlomena ruka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Taky mám napnutý rozpočet, ale snažím se hned dát něco bokem – na jiný „spořicí“ účet, abych to nemohla použít…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek