Zlatý

Ušetříte měsíčně nějaké peníze?Nebo všechno utratíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Jako rodina ušetříme z příjmů v průměru 60%. Nechápu jak může mít někdo tak napnutý rozpočet, že žije od výplaty k výplatě. V mém okolí jich je docela dost, co hlídaj banku, jestli jim už prachy konečně dorazily na účet. I kdybych bral sebemíň, vždy se budu snažit si dát alespoň 20% stranou. Nemohl bych žít s představou, že vše utratím a nedám si nic stranou. Natož žít bez slušné rezervy...

Další odpovědi:

Zlatý

Jak kdy.
Teď jsem bez chlapa, platím hypotéku a opravuju starý barák. Tak mám rozpočet celkem napnutý.
Všeobecně se doporučuje dávat bokem 10% z příjmu.

Zlatý

Přiměju se něco ušetřit, alespoň většinou, bude to do budoucna potřeba...

Pokročilý

V žádném případě neutratím všechno a to tedy nevydělávám moc. Držím si pořád stálou rezervu na účtu a když nespotřebuji, tak ji navyšuji. Přišlo mi vyplacené penzijní pojištění, tak také na to nesahám - jako by to nebylo. Navíc jsem roky "pokladničková". Když mám padesátikačku nebo dvacku, kterou najdu v peněžence, tak šupnu do pokladničky. Spořím si tak nenápadně třeba na vánoce. Před vánocemi vysypu a divili byste se, kolik je tam penízků.(Sypu tak jednou za rok.)A skoro o tom člověk neví. Musí k tomu být však sebekázeň.

Zlatý

Drobná rezerva se vždy hodí. Takže neutratím všechno.

Bronzový

Momentalne ani cent,jsem bez prace a navic ta zlomena ruka.

Pokročilý

Taky mám napnutý rozpočet, ale snažím se hned dát něco bokem - na jiný "spořicí" účet, abych to nemohla použít...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.