Avatar uživatele
NiCMOCBOY

Ušetřím hodně při platbě bez papírů?

Resp. kolik se dá ušetřit. Chystám se rekonstruovat byt a zajímá mě kolik se dá ušetřit při platbě za různé montáže (dveře, kuch. linka, vodoinstalace) bez papírů. Papíry o platbě nepotřebuji a zajímá mě o kolik se dá jít s cenou dolů oproti oficiální cenové nabídce.
Děkuji předem za info.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, led před 4793 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Záleží na řemeslníkovi. Většinou se neplatí to tolik dnes diskutované DPH. Na toto žádnej cenový předpis není a domáhat se můžete tak na lampárně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ušetřit se dá, záleží na tom za kolik je tam práce a za kolik materiálu. Materiál řemeslník koupí s 20% DPH a pokud je to bez papíru, tak celou sumu napočítá. Pokud je to z dokladem tak vám bude počítat jen 5% DPH, protože na rekonstrukce bytů je sazba 5%. Taklže , pokud mám velký podíl práce, můžu ušetřit. Já osobně jsem dělal rekonstrukci topení v domě a díky tomu, že jsem ušetřil 15% DPH na matetriálu, tak mě to vyšlo s papírem asi na tolik , za kolik bych nakoupil materiál a práci bych si buď musel udělat, nebo znovu někomu zasplatit. Takhle jsem to měl bez problémů, bez práce a samozřejmě i se zárukou, kterou by mi nikdo bez papíru nezaručil. Doporučuji nechat si od řemeslníků udělat cenovou nabídku jak s papírem tak bez papíru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Možno teraz.
Neskôr, keď budete potrebovať doklady na hodnotu bytu (napr.živelná pohroma) budete mať problémy s dokazovanám a veľa stratíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Je pravdou že ušetříš,ale bez záruky na vady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Bez papírů bych to nedělal, hrozí postih jak Vám tak řemeslníkovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Něco málo ušetříte, je to ale šetření na nepravém místě. Pokud nemáte na práci doklad, nemáte záruku a ta je při dnešní kvalitě a poctivosti řemeslníků cennější, než úspora. Víc můžete ušetřit tím, když práci, kde je větší podíl práce než materiálu, zadáte řemeslníkům, kteří nejsou plátci DPH. Kontrolujte cenu a množství dodaného materiálu. Často bývá lepší koupit si materiál vlastní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jandmil

Správně by řemeslník měl odečíst i sociální a zdravotní a daň z příjmu. Nejen DPH.
Ale s tak poctivou nabídkou jsem se ještě nesetkal, takže si papír raději beru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejlepší je si dát část na fakturu a část na ruku, máš to levnější a se slevou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek