ptáč

Usazenina v archivním Beaulojais znamená kvalitu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Beaulojais se vyznačuje tím, že se obvykle pije jako mladé. Není zvykem ho archivovat.

Další odpovědi
gecco

Ne nutně…

Ale usazenina v archivním víně neznamená nekvalitu…
😉

cochee

Jen tak na okraj, nemáš to Beaujolais, doufám, „mladé?“ Protože jestli jo, tak z té archivní flašky ti asi žádná dobrůtka nevyteče ;) Beaujolais je totiž typické mladé víno, i když jsou i „nemladá“ Beaujolais. Moji rodiče, neznaje tuto skutečnost (neznalci vína) kdysi zaarchivovali jednu láhvu mladého Božolé, že prý to otevřem, až bude něco významného – třeba až se budu ženit. Čekám s budoucím pobaveným úsměvem, co z toho vyleze :)

Alesh

Ani bych neřekl, že kvalitu, ale že je to normální. Bude se nejspíš jednat o vinný kámen.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vin­n%C3%BD_k%C3%A1men