Avatar uživatele
vodník

urychlení pohybu vlivem gravitace velkých planet či hvězd

vědci v oboru astronomie často vzsvětlují v různých pořadech neodborné veřejnosti možnost zvýšení rychlosti budoucích kosmickýchlodí vzužitím gravitace velkých planet,kterou míjejí v dostatečné vzdálenosti aby nebyla ymíněnou gravitací přitažena na oběžnou dráhu.Při přibližování k planetě to dovedu pochopit.Pak se ale začne vzdalovat a energii kterou byla urychlena ztratí při vzdalování.Stejná gravitační síla, která při přibližování urychlí rychlost lodi ji pak při vzdalo vání musí zbrzdit na původní rychlost.Máte někdo jiné vysvětlení?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4824 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Dobrý den. Jestli jste někdy házel „žabičky“, třeba na hladinu rybníka,tak už vlastně máte odpověď. Jistě jste si všiml,že záleží na tom,pod jakým úhlem a jakou rychlostí dopadne na hladinu.Když se to povede,kámen se odrazí a letí dál. A nezapadne vlivem zemské přitažlivosti do vody. A ještě to vypadá,že po prvním odrazu letí rychleji. Velice zjednodušené,ale podle mne by to na pobobném principu, mohlo fungovat A určitě tam bude hrát roli spousta jiných vlivů (např.: vzduchprázdno aj.).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
poa.li

Zajímavá otázka. Taky mi to nejde do hlavy, ale kdysi jsem pro tohle slyšel vysvětlení, že je to na podobném principu, jako prak. Ten, co se s ním točí, ne ten s gumou.. Mám o čem přemýšlet…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek