Úroveň cvičení v tělocviku

Zajímalo by mě, zda se v TV na základce (střední…) cvičí doopravdy poctivě nebo je to jen hodina na zabití času. Po změně tělovikářky (TV máme 2× týdně) mě opravdu po každé hodině bolí svaly a je poznat, že něco děláme. Loni šlo akorát o výkon (kdo hodí nejdál krikeťákem, skákání…), za to jsme dostali známku a zbyek hodiny bylo jedno, zda sedíme nebo ne, známka se počítala z výkonu (a to každý házel asi 2×…). Nyní i když neumíme šplhat, ale snažíme se a nevzdáváme se, a dostaneme ze šplhu např. trojku, máme nárok na jedničku. Jak se to/bylo u vás?

Odpovědi
Michal Kole

Na ZŠ mě tělocvikář nechal se ulejvat, v učňáku mě „šikanoval“ – nechtěl mě nechat sedět na lavičce, nutil mě cvičit dával mi čtyřky, střední škola osvobození

Drap

To záleží na učiteli. Je vidět, že k vám konečně přišel solidní tělocvikář. Jak můžeš mítjedničku, když neumíš šplhat. Nehodnotí se snažení, i když to je také důležité, ale výkon. V matematice když spočítáš špatně příklad, tak učitel taky nehodnotí jak jsi se snažila, ale co jsi spočítala.