Cindy

Úroky z prodlení

S dlužníkem jsme podepsali dohodu s splátkách vč. úroků. Chci se zeptat platí se nejdříve úroky, nebo dlužná částka. Mám strach, že když doplatí nejdříve faktury, tak nám pak úroky nezaplatí

Odpovědi
Miroslavst

Úroky jsou nedílnou součástí a tudíž pokud nezaplatí do nuly, stále bude dlužný.
Ohledně platby splátek a úroků je to rozdílné, jelikož pokud máte pevně stanovené splátky a žádné iné úroky nevznikají, mohou se nejprve umořovat úroky a poté vlastní splátka, popř. tak, že ze splátky se vezme část na úroky (plná) a zbytek na splátku.