kesartep

Úřed práce a DPP

Dobrý den, jsem déle než půl roku vedena na úřadu práce a podporu v nezaměstnanosti již nepobírám. Nyní mi byla dvěma zaměstnavateli nabídnuta DPP. Pokud tyto smlouvy uzavřu, mohu dále zůstat na ÚP, aby za mě platil zdravotní a sociální pojištění stát? (Ani u jednoho zaměstnavatele si nevydělám více než 10.000,– Kč měsíčně) Nebo mě z evidence ÚP vyřadí a já se budu muset zaregistrovat a platit pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů (což se mi samozřejmě finančně nevyplatí)? Děkuji

Nejlepší odpověď
fablen

Pokud přijmete DPP a vyděláte si více než 4.000 Kč hrubého, ÚP Vás z evidence vyřadí a zdravotní pojištění si budete stejně muset sama platit (Kč 1.080,– měsíčně). Při nabídce dvou souběžných DPP zvažte, zda se Vám to případně nevyplatí. Na ÚP se můžete znovu vrátit, až by DPP skončily (max. 300 h každá/kalendář­ní rok).

Další odpovědi
pusinka50

Do výdělku 9.999 kč měsíčně u 1 zaměstnavatele se Vaše práce na DPP nikam nehlásí. Na úřadu práce nic oznamovat nemusíte