luckykubrt

Určují IQ testy skutečnou hodnotu naší inteligence?

http://zpravy­.idnes.cz/Sou­tez_test.aspx?id=193
V tomhletom testu jsem měl 112 IQ, dříve naměřeno v jiném 130 IQ.

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

Samotná Mensa nám na IQ testech říkala, že ne – IQ totiž jednak měří jen jednu z asi šesti složek inteligence, jednak na vás působí všelijaké nežádoucí vlivy (prostředí, psychika, zdravotní indispozice…).

Další odpovědi
xxx3

Ano, ale jen vědecky ověřené

Standardizované IQ testy, které jsou sestavené opravdovými psychology (čili ne nějaké sbírky testových úloh z netu) svou hodnotu mají. Důležité je si uvědomit, že inteligence je široká skupina schopností a testování IQ se zaměřuje jen na určitou výseč inteligence, takže měřit lze jen něco. Další věcí pak je, že čím víc se naměřené hodnoty vzdalují od průměru, tím je měření méně přesné a také platí, že dosažené výsledky můžou být do jisté míry ovlivněny okolnostmi, psychickou pohodou, ale i zkušeností s tím, jak testy vypadají. Zkrátka a dobře IQ testy řada lidí přeceňuje, ale rozhodně se nadá říci, že nemají žádnou validitu.

led

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

4. odpověď – Jiná
IQ se dá věrohodně měřit IQ testy, pokud tyto testy jsou součástí komplexního měření IQ v kombinací s využívaním kapacity mozku a jejich vplyvu na vnější i vnitřní psychické projevy člověka. Samostatné měření IQ pomocí pseudotestov na internetu, či měření bez uvolnění se od vnějších vlivů je nedůvěryhodné.

PS.
Pokud zadáváte pouze předem předepsané odpovědi bez možnosti vlastního projevu, je výsledek sondy názorů předem určený a zkreslený podle vůle autora otázky.

papucka

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

anonym

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

Ani jedno.

IQ se dá měřit podle IQ testů, logicky, od toho také jsou, ne? Jen neurčují skutečnou hodnotu inteligence, ale jen to, jak moc dobrý v IQ testech jsi.

Jinak ten IQ test, který jsi jsem přiložil, je absolutní nesmysl. Už jen tím, že se pár správních odpovědí dá určit pomocí zkratek CTRL + C, CTRL + F, CTRL + V.

Kepler

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

Přesný test IQ už z principu být nemůže, není to jako u vědomostních testů. Měříme něco, co ani není přesně definované. Proto taky existuje tolik testů s různými výsledky. Nicméně pro porovnání mezi různými jedinci v rámci jednoho testu slouží výborně. Tvrzení, že záleží na tom, jak kdo umí testy vyplňovat je blbost. To, jak na otázky jedinec odpoví, záleží právě na IQ.

Mc Merkurion

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

… všici se můžou zbláznit s IQ, ale pro život není toto určující (viz film Forrest Gump http://www.csfd­.cz/film/10135-forrest-gump/komentare/) – inteligence se možná dá změřit, ale co o člověku vypovídá?

deny55

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

marci1

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

Myslím, že se v tomto případě se měří jen část inteligence. 🙂

bububabu

Ne, IQ se nedá měřit podle IQ testů - všechny jsou nepřesné

metro

Ano, ale jen vědecky ověřené

Marky Stark

Ano, ale jen vědecky ověřené

luckykubrt

přeneseno z jiné diskuse: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-v-budoucnosti-budou-zit-jen-muzi-s-muzi-a-zeny-s-zenami?_fid=rpwy­#discussion

Opět jen tvůj názor, protože číst umím takže 100% nepravdivý. Je pravdou, že jsem to počítal podle svého odhadu s tím, že člověk nevyužívá 100% svého mozku. Ale znovu se ptám. Opravdu už člověk dosáhl ve vývoji dokonalosti nebo se stále budeme vyvíjet (především v oblasti duchovní, což má souvislost právě s mozkem) ?

Jaký je podle vás maximální hranice IQ ?

anonym

Nechápu, proč to taháš sem, pochybuju, že to někoho zajímá.

Ještě před tím, než jsi to sem přenesl, jsem ti tam už odpověděl.

luckykubrt

Přenesl jsem to proto, že sem ta diskuze patří víc než k otázce u které jsme diskutovali (byli jsme už off-topic). Nebo právě, že by to nikoho nezajímalo tam, ale u téhle otázky je to bude spíše zajímat. 😉 Bylo by to podobné jako se bavit při fotbale o hokeji nebo jednoduše míchat jablka s hruškami. Jinak pokud ovládáš a využíváš mozek na 100% tak už jsi zřejmě dokonalý. Tak to já si ještě počkám až to bude vědecky ověřené. :D

anonym

Ten tvůj vědeckej „fakt“ žádnej vědeckej fakt nebyl, tohle je naposledy, co ti to připomínám.

Každej člověk používá mozek na 100%, ne na 10%, jak si myslíš ty, a myslím si, že jsem ti to tam i dostatečně vysvětlil.

Tohle už vážně není možné, jakým pitomostem dokážeš věřit.

Jestli ještě jednou budeš poukazovat na to, že člověk mozek na 100% nevyužívá, ale využívá ho na 10% jen proto, protože jsi to viděl na nějakém nepodloženém hloupém příspěvku na internetu, nebudu ti tady ani tam už odpovídat.

luckykubrt

Slibuješ ? Čestný pionýrský ? Stejně bych ti nevěřil. Nikdo neví 100% všechno kromě Boha… a to ty přece nejsi. :P

anonym

To, že mozek pracuje na 100% neznamená, že ví všechno, to ti asi nedošlo, co? Ty jsi vyloženě rakovina pro mé mozkové buňky.

Žádná pohádková postavička nemůže vědět vše, ani víla, ani elf, ani bůh.

luckykubrt

Člověk, pokud neví všechno nemůže tvrdit, že mu mozek pracuje na 100%. Nebalamuť mně tady. Právě tím, že se dozvídáš nové a nové věci svůj mozek zdokonaluješ. Takže až budu vědět všechno budu teprve mít 100% mozek, alespoň podle sebe. A až budeme vědět všechno stejně budeme podřízeni té „pohádkové“ bytosti Boha jménem Jehova, protože je VĚČNÝ. :D

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

led

luckykubrt, ak by táto otázka bola súčasťou IQ testu, už len samotné jej znenie, by dokázalo nepochopenie princípov IQ testov. Sú prípady, kedy nemožno odpovedať na otázku jednoznačne a vy ste možnosť inej odpovede než vašich skreslených predpísaných odpovedí vynechali.
Je to podľa tohto vášho „testu IQ“ chyba, alebo dôkaz o zaradení do iného „levelu“

luckykubrt

Nemyslím si, že zrovna na tuhletu otázku by se dalo odpovědět jinak než třemi danými možnostmi. Nicméně jsem zjistil, že dát jinou možnost volby je daleko lepši pro uživatele zvolit než třeba to, že věří ve svatou trojici nebo nás ovládají mimozemšťané. Pokud však existuje NEZKRESLENÁ odpověď, kterou jsem vynechal můžete ji napsat do diskuse. 😉 Jinak nevím, co se na těchhle odpovědích dá zkreslit. :D

led

4. odpověď – Jiná
IQ se dá věrohodně měřit IQ testy, pokud tyto testy jsou součástí komplexního měření IQ v kombinací s využívaním kapacity mozku a jejich vplyvu na vnější i vnitřní psychické projevy člověka. Samostatné měření IQ pomocí pseudotestestov na internetu, či měření bez uvolnění se od vnějších vlivů je nedůvěryhodné.

PS.
Pokud zadáváte pouze předem předepsané odpovědi bez možnosti vlastního projevu, výsledek sondy názorů autorem vlastně předem určený a zkreslený podle jeho vůle.