ReHu

Určitě máte k blízkém okolí někoho ve věku cca 65 let. Zajímá mě, jaký má zdroj příjmu. Pracuje manuálně či v kanceláři?

Jde mi o to, zda je reálné pracovat do 65 let a popř. i více na plný úvazek.
Myslím, že u některých povolání to lze velice obtížně. A tím pádem by bylo více lidí v pracovní neschopnosti, v invalid. důchodech apod.
Nevěděla jsem přesné zařazení do kategorie – proto ostatní finance.
Díky.
Doplňuji:
Napadlo mě to v souvislosti s důch.reformou. Neumím si představit 65ti-letého zedníka nebo jiného fyz.pracujícího na např. 12-ti hodinové směně.
To přece nejde vydržet.
Stejně budou nemocní a bude to platit stát?

Nejlepší odpověď
Kukucz

V kanceláři ano, ve výrobě (fabriky, dílny apod.) je to nereálné, i když i takové znám-ale to jsou zoufalé případy, které nemají jinou možnost. Takoví lidé se ale většinou buď vyhazují nebo se přeřazují do méně fyzicky náročných pozic. Co znám starší pracující lidi, tak již po padesátce mají hodně velké zdravotní problémy, zvlášť pokud celý život pracovali manuálně. No a co si budeme říkat – my muži se dožíváme většinou tak 55–75 let, takže si stejně moc důchodu neužijeme:/
Doplňuji:
Mladí nemají práci a staří budou muset makat dokud neodpadnou, to je další nesmysl hodný našich zákonodárců. Neřekl bych, že není na důchody zrovna kvůli tomu, že populace stárne. Dokud tolik lidí mezi 20–40 lety bude bez práce nebo zaměstnávána „načerno“, tak nebude pořádně na nic, ale to je příliš komplexní problém na to, aby to ti „nahoře“ se svou pochybnou inteligencí dokázali vyřešit.

Další odpovědi
panenka

Mám známých v tomto věku velmi mnoho a je to tak ,že mají potíže najít si práci pokud jsou bez ní a pokud jí mají tak jen na částečný úvazek nebo si požádaly o předčasný důchod

anonym

Osobně neznám nikoho,kdo by pracoval v takhle vysokém věku(fyzicky),u nás v práci se počítají dny i do předčasného odchodu do důchodu,jak je ta práce namáhavá.Jak to tady bude vypadat dál,to nechci vidět.Takže jediný příjem lidí v tomto věku je důchod.I když malý,ale jistý.Mladý lidi já lituji v téhle době.Za nás byla mladým dávána novomanželská půjčka,odepisovaly se korunky při narození dětí apod.Teď jim stát dává tolik „možností“ jak zakládat rodiny,že je obdivuji,jak to zvládají!

tom004

Mému sousedovi je 85 let, celý život pracoval jako zahradník. Přál bych Vám ho vidět jak v pohodě leze po stromech i v tomto věku.Další je truhlář 76 let a je to něco podobného.Znám jich víc, ale stejně tak znám ty kolem 60 a méně a nelze je s nimi srovnat. Ale samozřejmě je to individuální. Každý člověk je prostě originál se vším všudy. A je jedno jestli to je dělník nebo úředník.

zmimi

Musíme pracovat do 65, protože budeme tak strhlý,že až budeme mít nárok na důchod v 65 (nebo i dřív) umřeme.

hanjimka

Kamarádka má 64 let.Do prosince pracovala dopoledne 4hod.u vietnamců v textilu a pak odpoledne 3hod v kuchyni jako vydavačka a pokladní.A k tomu jezdila jednou za 14 dní na univerzitu třetího věku.Od ledna vypustila ty vietnamce a dělá jen na 4 hod denně v kuchyni.Školu dělá už třetí.Ale ona je asi extrém a její energie by mi stačila na moc dlouho.