1jirka22

Poradíte s úlohou z planimetrie?

Určete vztah mezi délkou strany a, poloměrem vepsané kružnice a poloměrem opsané kružnice pravidelného n-úhelníku.
Dobrý den, prosím vás poradíte mi s tím?

Odpovědi
Cenobita

počítá se to pomocí

n-úhelník

celký kruh je 360°

360°/n – vrcholový úhel rovnostranného trojúhelníka

hledáme vztah mezi základnou trojúhelníka ‚a‘ a délkou ramena ‚r‘ pomocí Pythagorovy věty:

h – poloměr vepsané kružnice

(a/2)² + h² = r²

Vůbec nezáleží na tom kolik má mnohoúhelník stran.

anonym

Zkus to tady: http://www.kvalitni-doucovani.cz/na­bizim-doucovani/des­kriptivni-geometrie/

Já si taky platil za doučování z matematiky pár let po sobě. Díky bohu za tu možnost. Pokud ti vadí cizí nabídky, tak se optej lidí ze třídy a třeba si na tebe udělají někdy čas a ty je pak někam pozveš za to např. na pivo/kávu/čaj…

Mc Merkurion

…najdi si obrázek pravidelného n-úhelníka http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra­videln%C3%BD_mno­ho%C3%BAheln%C3%ADk>>> podívej se na obrázek a zamysli se, není to tak složité k pochopení…