jaza

Určení data fota

Můj vnuk dostal sbírku pohlednic, ale u spoustu z nich nedokáže určit datum vzniku. Lze to vyčíst z čísel, které jsou vzdadu – např.: 3029–299-B 26482, nebo: LOm 678 05–479–15–1855. Vyzná se v tom někdo?

Nejlepší odpověď
kenyrts

tyto čísla s datumem nemají nic společného,býval datum u starých pohlednic vytlačen přimo do obrázku,ale taky se dá poznat stáří podle razítka,pokud jsou pohlednice čisté tak porovnejte dle linku:

Zdroj: http://www.znkr­.cz/clanek/73-podle-ceho-lze-poznat-stari-fotografie-/