Ivetka303

úřad práce školení a kurzy

Nevíte, někdo, jestli ještě Úřad práce zajišťuje různé školení a kurzy? Jsem vedena na jednom úřadu práce, ale nic mi nenabídli, tak nevím, jestli se mám starat sama a něco si hledat (myslím kurzy, rekvalifikace apod) Vím, že v minulosti to bylo zdarma

Nejlepší odpověď
Drap

Zeptat se na UP, hledat sama. Pokud něco najdete, musí vám to UP odsouhlasit, pokud si to nechcete platit sama.
Někteří úředníci rekvalifikace vůbec nenabízí,

Další odpovědi
franku

Hlásit se sama,protože to není úřad práce,ale evidence nezaměstnaných­.Rekvalifikač­ní kurzy tam mají někde na nástěnce,tak si vyber a nahlas se u referenta.

kapka

Ano, zajišťují. Buď z vlastní iniciativy, pak by Vám to Vaše zprostředkovatelka řekla, ale to jen v případě, že zrovna nějaký kurz chystají a také pokud uzná, že by byl zrovna pro Vás vhodný, počet účastníků kurzu je omezený a ÚP si vybírá, komu umožní bezplatný kurz přednostně.
Další možnost je, že máte konkrétní představu, jaký kurz by Vám pomohl, pak musíte vyvinout iniciativu Vy. Kontaktovat přímo člověka, který má ty kurzy na starost. Běžně se s ním při návštěvách ÚP nesetkáte, zeptejte se tedy Vaší zprostředkovatelky, kde a kdy ho najdete. S ním se můžete poradit o Vašich případných plánech na samostatné podnikání či ho přesvědčit, že lépe seženete místo pokud Vám zajistí určitý kurz. Kurz bude zdarma, většinou z dotací EU. Ale je dobré mít už někde předem zajištěné místo, kde pak ten kurz uplatníte. Pak je velká šance, že Vám ho zajistí. Ono není dobré si myslet, že každý kdo si udělá třeba kurz na pečovatelku, pak to místo také sežene.
Jinak mám za to, že je nově schváleno, že Vám ÚP proplatí i kurz, který si sama vyhledáte a absolvujete, ale na to se raději opravdu zeptejte, protože jsem to jen slyšela jako novinku a nevím jistě jestli to funguje. Dřív to tak určitě nešlo.