úřad práce - rekvalifikace C+E

Chtěl jsem se zeptat.. jsem na ÚP a chtěl bych si udělat rekvalifikaci na C+E. Co by se stalo, kdybych si rekvalifikaci udělal, ale po dokončení bych se rozhodl jít na vysokou a rekvalifikaci bych tak neuplatnil v žádném zaměstnání? Požadoval by pak uřad práce zpět vložené finanční prostředky? Nebo jak to funguje, děkuji !!!

Odpovědi:

Stříbrný

Nenastoupíte-li po absolvované rekvalifikaci
a půjdete-li místo toho studovat,
bude za Vás stát hradit zdravotní pojištění.

Sociální pojištění stát nehradí za nikoho:
za studenty, za ženy na MD, za rodiče na RD,
za uchazeče o zaměstnání - za nikoho...

Bronzový

Vše se u nás rychle mění, ale když jsem dělal rekvalifikaci, tak nepožadovali, abych daný obor dělal, ale musel jsem jí dokončit.

ÚP s tebou - případně, uzavře dohodu o rekvalifikaci - a v ní budou stanoveny i tyto záležitosti...
;-)
C+E je poměrně drahá rekvalifikace, takže ÚP bude - pravděpodobně, chtít od tvého ´následného´ zaměstnavatele potvrzení o tom, že po jejím absolvování tě zaměstná (a na jakou dobu) - tedy si budeš toho zaměstnavatele muset ´sehnat´.
Nemyslím ale, že - pokud následně nastoupíš studium (a tedy z evidence ÚP ´zmizíš´) by toto někdo kontroloval.

Pokročilý

Vy si uděláte rekvalifikaci na C+E, ale bude Vám chybět " profesák ", který si musíte hradit vy sám ( je to celkem drahá záležitost ). ÚP Vám zaplatí pouze autoškolu na C+E. To samé má teď strejda. Přes ÚP si udělal rekvalifikaci na C+E, ale bez profesáku ho nikam nevezmou.

Jinak pokud by jste rekvalifikaci na C+E neudělal, ÚP po Vás bude chtít zaplatit peníze za tu rekvalifikaci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.