Upřesnění otázky přepočtu z N na kg

Cituji zkráceně § 29, bod 8 zákona č. 361/2007 Sb.: Při přepravě břemene pomocí „paleťáku“ nesmí svalové síly tlačné překročit hodnotu 310 N a tažné 280 N.
Otázka zní: Kolik kg nákladu může být maximálně uloženo na „paleťáku“, který samotný má hmotnost cca 80 kg, aby muž mohl tento paleťák tlačit popř. táhnout a nepřesáhl výše uvedené hodnoty.

Odpovědi
GangstaHelper

To je složitější, je třeba vypočítat tření, sílu potřebnou k rozhýbání atd a další faktory … Jako absolvent 1. ročníku průmyslovky si to bohužel zatím dovedu jen představit. 310 a 280 N, to je dost málo, avšak za vhodný podmínek by se dalo pohnou i dost těžkým břemenem.

Attack-design

radši mrkni do tabulek, u N musí být i vysvětlivka