Avatar uživatele
simonka

Upřesnění odpovědi pro JAMBALAYA

Asi jsem to napsala zmateně, tak to napravím – 4 roky jsem byla zaměstnaná u zahr. firmy, tam nás propustili v době krize, já se přihlásila na ÚP a tam jsem po měsíci začala dělat rekvalifikaci na pečovatelku a o sobotách a nedělích jsem při té rekvalifikaci jezdila do restaurace – výpomoc v kuchyni.
Nastoupila jsem hned a vedoucí přislíbila, že se mnou uzavře Dohodu o pracovní činnosti ajn.
Protože byla časově zaneprázdněná, pak odjížděla na dovolenou, sdělila mi, že mi to všechno dá s první výplatou, byla jsem ráda, že si mohu něco přivydělat, tak jsem souhlasila. Po ukončení rekvalifikace jsem hned nastoupila do DD jako pečovatelka a v restauraci jsem ihned skončila. Paní vedoucí nebyla schopna se mnou sepsat během těch 3 měsíců tu slíbenou Dohodu o pracovní činnosti + platový výměr atd. (Výplatu jsem dostávala jen v obálce s potvrzením a jejím podpisem, tak to mohu částečně doložit) V domově důchodců jsem pracovala pouze na záskok za MD, která nyní končí a já budu muset opět po roce a půl na ÚP. Paní z ÚP mi říkala, pokuď mohu doložit průměrem i přijmy z té restaurace, mohla by mi to připočítat k nynějšímu výdělku z domova důchodců. (v podstatě jde asi o pár stovek navíc) ale mrzí mne, že vedoucí restaurace něco slibuje a pak nesplní ani základní povinnosti. Prý to udělala již více lidem. Ještě pro upřesnění já momentálně již 8 měsíců marodím, tak se podpora bude vypočítávat průměrem ze mzdy a ta by se měla týkat i z výdělku z restaurace. Ale asi jak píšete, tak to nechám být. Bylo by to na dlouho Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka před 4945 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Pokud se skutečně jedná o dohodu o pracovní činnosti, jak píšete, pak při tomto typu práce by vás zaměstnavatel musel zaregistrovat na sociálce a u zdravotní pojišťovny. Zmíněné zjevně neučinil, protože jinak byste neměla tento problém, dostávala byste regulerní výplatní pásky a jiné doklady.
Obávám se, že v tomto případě nemůžete nic dělat. Maximálně můžete zatopit majitelce restaurace na inspektorátu práce, že vás vyplácela jako černou duši bez odvodů.
Na výši dávek z ÚP to ale nebude mít žádný vliv.
Můžete si být skoro jistá, že vám majitelka restaurace stejně žádné potvrzení ani žádnou smlouvu nedá, neb by tím přiznala nesplnění povinností a opravovat mzdy rok dozadu určitě nebude.
Viděla bych to následovně:

  1. buď se na to vykašlete

nebo

  1. zkuste po majitelce požadovat soukromě

nějakou kompenzaci a pohrozte jí kontrolou
nebo

  1. si stěžujte přímo na inspektorátu práce

nebo

  1. si najděte šikovného právníka a mimo jiné ještě můžete onu dámu poté zažalovat o náhradu škody

V každém případě, máte-li nějaké důkazy, jako podepsané doklady, nedávejte je z ruky, udělejte si z nich kopie a těmi jí můžete zamávat před nosem, nebo inspektorátu, to už je jedno.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek