Janea

Upřednostnit srdce nebo mozek?

Mám 3,5 roku přítele, s kterým po studiu plánujeme společné bydlení, rodinu… Je mi s ním krásně, miluju ho, ale zároveň se obávám budoucna – nepřipadá mi, že bude schopný uživit sebe i rodinu.
Nedávno jsem potkala muže, který je naopak vcelku úspěšný, mnohem více si s ním rozumím i po profesní stránce, je cílevědomý, schopný…
Stála jsem před rozhodnutím opustit partnera a dát šanci novému vztahu s větší perspektivou v budoucnu, nebo zůstat v harmonickém vztahu s nejistou budoucností.
Já jsem zvolila druhou možnost, co byste zvolili vy?
Doplňuji:
Ano, asi to působí, že se chci válet doma a být vyživována…
Tak to nechci, je to spíš myšleno, že pokud jeden z partnerů onemocní, odejde na rodičovskou apod., aby druhý byl schopný zajistit finance pro chod domácnosti.
Aby to prostě nestálo jen na bedrech toho jednoho a ten druhý jen nenatahoval ruku dej mi…

Nejlepší odpověď
anonym

Ja mam jenom to srdce , tak mam stesti, ze nemusim volit. 🙂
Jen me udivuje , proc tedy nezabezpecite tu rodinu vy.? Jsem asi nejaka divna , ale nechapu , jak hodne zenskych pokladaji za samozrejmost, ze ty prachy musi vydelavat jen ten chlap.

  • iv-

Další odpovědi
kropitko

Vždycky poslouchám jen srdce, rozum nic moc 🙂. Ale ono je to srdce občas rozumnější, než ten mozek,,:-D. Určitě bych nebyla s člověkem jen proto, že je schopen mě lépe zajistit. Ale pravdou je, že i to má něco do sebe, ale já jsem takový partizán, zbojník, holka do nepohody, v tak přepychovém vztahu bych se určitě po čase nudila,,

iceT

Peníze nejsou v životě všechno,taky by se mohlo stát,že vlezete do zlaté klece,a z té se pak dost těžko utíká.

anonym

Také bych volila druhou možnost,on mozek může radit co chce,ale srdíčko si vybere samo.Jen bych ti nepřála,abys někdy pochybovala o správnosti svého rozhodnutí.Myslím tím něco ve stylu maminky Smolíkové-proč jsem si raději nevzala Pištu Hufnágla.....

WeeBear

  • iv- má pravdu. Proč by Vás měl zabezpečit jen on? Vždyť Vy jste přece také člověk a také byste měla pracovat, ne? A pokud ho milujete a je vám s ním krásně, co se vůbec řeší?..

.. Pokud vám jde víc o peníze, než o lásku, odejděte od současného partnera ihned. Ušetříte ho veškerých starostí s vámi do budoucna.

venkovan

Volil bych tu zdánlivou nejistotu. Ještě studuje, neměl možnost ukázat co v něm je a jak se zachová když dochází „na lámání chleba“.
Novému vztahu přeji, ale není vždy dobré jak se říká s „holým zadkem se nastěhovat do zařízené domácnosti“. Tím nemyslím že jsi vypočítavá. Jen komentuji běžný fakt, že často v partnerství přichází čas, kdy se začnou poukazovat ekonomické vklady do vztahu.
Ale popravdě – zachovala jsi se tak jak to samici nařídila příroda. Samice chce mít kvalitní semeno a ochránce svých dětí. V přírodě je to ten kdo je silnější, u lidí to samé. Jen se ta síla měří finančními prostředky a nemovitým majetkem. Ale ne vždy je to pravé, přeci jenom lidi jsou trochu mimo zákony přírody.
A s tou natahovanou rukou – to neplatí ani tam, kde oba jsou zdánlivě finančně soběstační a zajištění. ve chvíli nepohody kdy se třeba pro nemoc jednoho z partnerů sníží rozpočet rodiny, ten zdravý odchází jinam, protože není zvyklý se omezit.
A bývalému přeji kamarádské děvče, které mu bude víc kamarádkou než ekonomickou účetní vztahu.