Upřednostnit srdce nebo mozek?

Mám 3,5 roku přítele, s kterým po studiu plánujeme společné bydlení, rodinu... Je mi s ním krásně, miluju ho, ale zároveň se obávám budoucna - nepřipadá mi, že bude schopný uživit sebe i rodinu.
Nedávno jsem potkala muže, který je naopak vcelku úspěšný, mnohem více si s ním rozumím i po profesní stránce, je cílevědomý, schopný...
Stála jsem před rozhodnutím opustit partnera a dát šanci novému vztahu s větší perspektivou v budoucnu, nebo zůstat v harmonickém vztahu s nejistou budoucností.
Já jsem zvolila druhou možnost, co byste zvolili vy?
Doplňuji:
Ano, asi to působí, že se chci válet doma a být vyživována...
Tak to nechci, je to spíš myšleno, že pokud jeden z partnerů onemocní, odejde na rodičovskou apod., aby druhý byl schopný zajistit finance pro chod domácnosti.
Aby to prostě nestálo jen na bedrech toho jednoho a ten druhý jen nenatahoval ruku dej mi...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ja mam jenom to srdce , tak mam stesti, ze nemusim volit. :-)
Jen me udivuje , proc tedy nezabezpecite tu rodinu vy.? Jsem asi nejaka divna , ale nechapu , jak hodne zenskych pokladaji za samozrejmost, ze ty prachy musi vydelavat jen ten chlap.
-iv-

Další odpovědi:

Zlatý

Vždycky poslouchám jen srdce, rozum nic moc :-). Ale ono je to srdce občas rozumnější, než ten mozek,,:-D. Určitě bych nebyla s člověkem jen proto, že je schopen mě lépe zajistit. Ale pravdou je, že i to má něco do sebe, ale já jsem takový partizán, zbojník, holka do nepohody, v tak přepychovém vztahu bych se určitě po čase nudila,,

Zlatý

Peníze nejsou v životě všechno,taky by se mohlo stát,že vlezete do zlaté klece,a z té se pak dost těžko utíká.

Také bych volila druhou možnost,on mozek může radit co chce,ale srdíčko si vybere samo.Jen bych ti nepřála,abys někdy pochybovala o správnosti svého rozhodnutí.Myslím tím něco ve stylu maminky Smolíkové-proč jsem si raději nevzala Pištu Hufnágla.....

Stříbrný

-iv- má pravdu. Proč by Vás měl zabezpečit jen on? Vždyť Vy jste přece také člověk a také byste měla pracovat, ne? A pokud ho milujete a je vám s ním krásně, co se vůbec řeší?..

.. Pokud vám jde víc o peníze, než o lásku, odejděte od současného partnera ihned. Ušetříte ho veškerých starostí s vámi do budoucna.

Zlatý

Volil bych tu zdánlivou nejistotu. Ještě studuje, neměl možnost ukázat co v něm je a jak se zachová když dochází "na lámání chleba".
Novému vztahu přeji, ale není vždy dobré jak se říká s "holým zadkem se nastěhovat do zařízené domácnosti". Tím nemyslím že jsi vypočítavá. Jen komentuji běžný fakt, že často v partnerství přichází čas, kdy se začnou poukazovat ekonomické vklady do vztahu.
Ale popravdě - zachovala jsi se tak jak to samici nařídila příroda. Samice chce mít kvalitní semeno a ochránce svých dětí. V přírodě je to ten kdo je silnější, u lidí to samé. Jen se ta síla měří finančními prostředky a nemovitým majetkem. Ale ne vždy je to pravé, přeci jenom lidi jsou trochu mimo zákony přírody.
A s tou natahovanou rukou - to neplatí ani tam, kde oba jsou zdánlivě finančně soběstační a zajištění. ve chvíli nepohody kdy se třeba pro nemoc jednoho z partnerů sníží rozpočet rodiny, ten zdravý odchází jinam, protože není zvyklý se omezit.
A bývalému přeji kamarádské děvče, které mu bude víc kamarádkou než ekonomickou účetní vztahu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.