zdeno

Jak nejlépe opravit závěť, když jeden ze synů má trvale neshody s rodinou? Musím to provést u notáře?

jak nejlepe opravit závěť když jeden ze synů má trvale neshody s rodinou? Musím to provést u notáře?

Původní
uprava závěti provedena u notáře?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
ivzez

závěť

Nesmyslná anketa.

Nevybrala jsem ani jednu možnost, klikla jsem
na první, abych se dostala k napsání odpovědi.

Nová závěť ruší platnost původní závěti.
Takže stačí napsat novou, nezapomenout na datum.
Závěť není nutné sepsat u notáře.

Pokud ale chcete syna vydědit, doporučila bych se na notáře obrátit.
Vydědění není jednoduché a notář Vás upozorní na to, co není možné.
[Kdybyste se dopustil nějaké chyby, mohl by syn závěť napadnout.]

_________
Poznámka:

Máte-li zájem o odpovědi, pokládejte otázky radši bez anket.

Na otázku s anketou se nedá odpovědět, aniž by člověk zvolil
některou možnost z ankety a pokud anketu sestavíte špatně,
nemusíte se dočkat žádné odpovědi.

[Např. já většinu otázek s anketami vůbec neotvírám.]

Další odpovědi
mosoj

závěť

Nevím jestli se chová tak, aby neměl nárok na podíl ze zákona. Není to tak jednoduché.

marci1

Syn je neopomenutelný dědic. Můžete jej vydědit, ale jen z určitých důvodů, které jsou stanoveny ve znění Občanského zákoníku.
http://obcansky­zakonik.justi­ce.cz/index.php/de­dicke-pravo/konkretni-zmeny/vydedeni