maja49

úprava ryby

Ahoj, když se zabije a očistí ryba, musí se nechat pár hodin ve vodě? Jako u králíka např.?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Rybu, zejména rybniční, na několik hodin nechávám odležet bohatě procitronovanou, to naprosto neutralizuje pach bahna a „rybiny“. Maso je křehčí a chutnější.

Další odpovědi
anonym

Nechat ve vodě asi ne,ale já to dělám pravidelně,že takto upravenou rybu vkládám do mléka,které maso zvláční a pozbude pachu po rybině.

elektrikář

Opláchnout jistě ale rozmočit ?? To z ní vyplavíš všechnu rybí chuť. Já dělám ryby po mlynářsku do igelitového sáčku dám papriku, mouku a rybu zatřepu a mám jí obalenou na pečení,takhle jsme obalovali bělice a okouny po osmažení nakládali do nálevu z deka cibule celého pepře,bobkového listu několika řezů citronu a bílého vína.Po pár dnech to byla dobrota.