Alesh

Upozornění pro klienty T-mobile – jsem fakt nas*án!

Dnes tátovi přišla „sms“, matka vezme jeho mobil, otevře to a ejhle jedním kliknutím bez jakéhokoli dalšího potvrzování aktivovala službu příchozí melodie nebo jak se to jmenuje (prostě takový ten nesmysl, že když vám někdo volá, že mu to během vyzvánění vyhrává). Hned přišly sms, že služba bude do 30 min. aktivní a nějaké další kecy. Říkám, to si snad dělají prdel, ne? Volám na tu jejich infolinku, klasika … pro blablabla stiskněte osmičku. Asi po 3 minutách jsem se „doklikal“ na operátora. Vcelku ochotně slečna zadala do systému zrušení této služby, s tím, že se nemám lekat, že bude služba aktivní ještě třeba týden nebo měsíc!! Tvl, co to je? Tohle je nějaká serióznost? Dělají z lidí akorát blbce, každému musí být jasné, že když to jde aktivovat v řádu minut, že úplně stejně to musí jít i deaktivovat. Fakt nemám slov, bacha na to, ať se taky nenapálíte!
Doplňuji:
Psal jsem, že se jednalo o „sms“, nic v mobilu jsem už nenašel, muselo to přijít jen na displej a klasické tlačítko pro otevírání sms mělo přiřazenou funkci „stáhnout“ nebo „aktivovat“. Co můžete chtít po starším člověku, kterým moje matka nepochybně je. Že se nenapálí? Prostě klasicky otevře „sms“ a už to jede jako vir (kolik se mi vybavuje podobných případů z prostředí internetu, tohle je ovšem akce nadnárodního operátora!). Je to parádní sviňárna na obyčejné nebo starší lidi, takovéhle služby, stejně jakékoli jiné by měly být nabízeny jasně, standardně, transparentně, to mi nikdo nevymluví. Nebo snad je na tom už tak špatně, že se snaží za každou cenu vyrazit z důchodců nějakou tu pětikorunu navíc? Takovéto chování v kontextu o jakou se jedná firmu mi přijde přinejmenším zarážející a nechutné.

Nejlepší odpověď
anonym

Nelze jen otevřením SMS potvrdit nějakou službu. Musela odpovědět SMS. Každopádně tu velký výběr operátora není.
Doplňuji:
Musela po otevření poslat potvrzovací SMS. Omlouvám se za pozdní doplnění.

Další odpovědi
anonym

Vážení kolegové a kolegyně, hluboce se mýlíte v nutnosti na něco kliknout. Také mi došla sms o aktivaci služeb, o než jsem vůbec nežádala. Na to mi přišla další, že je tato služba „bezplatná“. U našich operátorů? Něco zdarma? To je naprosto vyloučené, takže jsem také telefonovala a snažila se rozumně vysvětlit, že pokud mi ještě jednou bude vnucována služba, o kterou jsem si nepožádala, tak s okamžitou platností vypovídám smlouvu z důvodu porušení smluvních podmínek ze strany poskytovatele služeb.
Skutečně lze službu zrušit stejně rychle, jak rychle ji poskytovatel zcela „nezištně“ zřídil.

briketka10

taková SMS mi chodí běžně několikrát v měsíci a slyším, jak mi ji telefon ohlásí pípnutím objeví se na displeji text, jestli si přeji aktivovat službu příchozí melodie, ale nechám ji odeznít a zmizí..
tenkrát si nepamatuju přesně, ale obě se sestrou jsme měly Křemílka a Vochomůrku já to zrušila kvůli platbě, ale myslím na to, abych službu aktivovala musela jsem kliknout vícekrát ne jen jednou, když se mi ta SMS objevila na displeji..
Doplňuji:
měsíční paušál stál tenkrát 18,–Kč

terry

Není kliknutí jako kliknutí.
Asi musela kliknout na něco, čím se nabídka potvrzuje.
Doplňuji:
Ať potvrdrdila nebo ne, stavila byc se nbo aspoň zavolala operátorovi a optala se proč a komu podobné SMS posílají.

hanny 2

Mě přišlo smskou toto -" Zapnuli jsme vám nový roamingový balíček s levnějšími daty v rámci EU.Za data platíte.....at­d.Balíček si můžete kdykoliv změnit nebo zrušit".Protože do zahraničí momentálně necestuji,tak jsem to nechtěla řešit,ale potom mi došlo,že bych ten balíček určitě platila nějakým paušálem,tak jsem zavolala na infolinku a tam mi řekli,že balíček je zdarma.Tak doufám,že nekecali!Jinak jsem u T-mobilu už asi 12 let ,mám paušál a zatím žádný problém.

anonym

Tvé oprávněné rozhořčení autenticky koresponduje s čerstvým článkem na Novinkách s příznačným titulkem "Češi se už začínají bouřit proti chytračení s cenami – viz odkaz.
Stojí za přečtení včetně vášnivých ohlasů, nyní hrozí pokuta UPC. ale rozjíždí se lavina dalších postihů na podobné praktiky. Nejvíce výhrad je právě na mobilní operátory, kde není žádný logický důvod, proč právě ČR má mít nejen 2. nejdražší bankovní poplatky, ale i jedno z nejdražších mobilních volání v EU.
ad česílko v diskuzi, stížnost na ČOI není relevantní, kompetence spadá pod ČTÚ (Český telekomunikační úřad), případně poradí i SOS (Sdružení na ochranu spotřebitelů).
ad Alesh – jako stříbrný jsi měl formálně vložit otazník (např. Také vám přišla šokující SMS? apod.), abys předešel výhradám od Drap a led.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/finan­ce/273641-cesi-se-uz-zacinaji-bourit-proti-chytraceni-s-cenami.html

Drap

A otázka je kde ?
Doporučuji vybrat si solidnějšího operátora, i když moc toho nenavybíráš .

suaeda

Naši operátoři – všichni tři jsou velice dobře schování pod molochem zvaným ČTU http://www.ctu.cz/. Nic se nezmění i kdyby zde bylo 5 operátorů. Stále si provozovatelé můžou se zakazníkem dělat co budou chtít (tj. slušně řečeno). To se týká všeho (ceny hovorů, služeb atd. včetné vědomého klamání zákazníka). Stížností na operátory jsou tisíce a nic moc se neděje. Zajímavé je, že pokud náhodou máte a provozujete nějaké služební číslo velké organizace od jakéhokoliv operátora. Nic Vás neotravuje. Žádné SMS ani žádné operátorky ze sladkým hlasem.
Pokud se mobilní služby budou v naší zeměpisné šířce zhoršovat (což asi nastane) tak jsou jen dvě možnosti. Přejít na zahraničního operátora a nebo mobil nepoužívat. Nedávno jsme z jedním kolegou začali vymýšlet vtipné narážky co říct operátorům/kám nabízející různé doplňkové služby. Hodím to jako otázku. Třeba se sejde více zajímavých odpovědí.

marek.29

Podobně jako „česílko“ si myslím, že své postarší matce až příliš důvěřujete. Vím o čem mluvím, protože mám postaršího otce a taky všechno hasí přeze mě až si objedná roaming cestovatele a podobné nesmysly :D ve finále to stejně platí on takže já už se nestresuju, ale jen tak na jedno kliknutí NIC NEFUNGUJE.. Procitněte a nevěřte seniorům každé slovo :)

terry

Je vidět, jak přitvrzuje boj. Teď záleží na nás, jak se k omu postavíme. také jsem měla T-mob., už ne 🙂

anonym

Po přečtení doplnění bych to bral od firmy jako podvod. Tady nejde o starší lidi, ale o způsob nabídky a nemožnost jen přečíst. I pod tím stáhnutím se určitě něco skrývalo. Dal bych podnět ČOI (české obchodní inspekci)

Alesh

Jak jsem psal, prostě ten mobil matka (žádný velký technik) vzala, viděla že něco přišlo, mobil ji zhasl, smáčkla znova tlačítko na otevírání („enter“) a nic víc údajně neudělala a už to jelo. To víš, starý lidi, ti už nemají takový postřeh, reakci atd. Fakt jsem z toho znechucen, že na ně někdo dokáže takhle rafičit svoje „služby“, neboť tato „služba“ jsou fakt vyhozený peníze, to se fakt nějaké kret*n musel hodně zamyslet, aby vymyslel takovouhle nesmyslnou službu.

briketka10

ať je to jakýkoli operátor všichni posílají nabídky v SMS i když ji nepotřebuješ, různé o nabití a nedobití kreditu, že ti jinak propadne karta i když žádnou nemáš o různých soutěžích..
nevědí, že ji nepotřebuješ ani kolik je ti let ??
a spoustu lidí ty melodie má a najednou ti zařve do ucha „Héj jen mi dudáčku hréj“ a to je hrozný navíc, když to ten dotyčný nebere.. :D

Alesh

Jo, jenže tohle nebyla klasická sms, ale to už jsem psal.

briketka10

já vím, že to nejsou KLASICKÉ SMS jen se objeví na displeji a pípnou, ale musíš na ně kliknout i když je potřebuješ odstranit z displeje musíš dát na mobilu klávesu zpět, aby zmizely..

aramah

Brikrtko dík to jsem potřebovala,
Normálně jsem ten jekot slyšela,řežu se tu snad to rozdejchám :)))))))))))))

briketka10

znáš to Aramah viď a to přesně mám na mysli tyto příchozí melodie to je nářez Hhh..