EDA

upozornění na neplatiče

Pronajali jsme nebytové prosotory firmě, která je několik měsíců využívala a pak beze stopy zmizela. Dá se někde na internetu na tuto firmu upozornit jako varování pro ostatní? Tak, aby vás firma nemohla právně napadnout? V dnešní době nemá smysl se soudit, prosoudili bychom hodně peněz a na to nemáme. Smlouva byla uzavřena.

Nejlepší odpověď
mosoj

https://www.cen­tralniregistrdluz­niku.cz/moje-zavazky-a-bonita.htm

Další odpovědi
anonym

Stejně bych ten dluh řešila. Napsala bych na soud návrh na vydání platebního rozkazu na úhradu dlužné částky. Pokud se firma přestěhovala, soud pověří policii šetřením. Policie by měla dlužníka dohledat.
Další možnost je uvalit na dlužníka exekuci. Rozhodně je ale třeba nějak zjistit, kde nyní zástupci firmy jsou a nejlépe i to, co s firmou provedli. Začala bych asi od zápisů v obchodním rejstříku. To si můžete zkontrolovat sami. Potom bych řešila ta soudní podání.