Maggie.b

Upósatha je buddhistický svátek, připadající na dny úplňku, novu, 1. a 3. měsíční čtvrti. Kdy tedy začíná?

Nejlepší odpověď
anonym

každý lunární měsíc má osm dní poté, co dva uposatha dny (po novoluní a po úplňku), a pak buď šesti nebo sedmi dnů po dalších dvou uposatha dny (po měsíci čtvrtletí). Thus, in relation to the Gregorian calendar 's seven-day week, sometimes there are two uposatha days that week (such as occurred the week of August 17, 2006, when uposatha days fell on August 17 and August 23, 2006) and sometimes there are none (such as occurred the week of January 15, 2006, which fell between uposatha days on January 14 and January 22, 2006). Tak, ve vztahu k Gregorian kalendáři 's sedm-týden dne, někdy jsou tam dva dny, že uposatha týdnu (např. došlo v týdnu 17. srpna 2006, kdy uposatha dny spadl na 17. srpna a 23 srpna 2006) a někdy tomu tak není (např. došlo tento týden z 15. ledna 2006, který spadl mezi uposatha dnů 14. ledna a 22 ledna 2006). Nonetheless, there are four uposatha days a month and the average solar month's week has one uposatha day. Nicméně, jsou tam čtyři dny uposatha měsíc a průměrný sluneční měsíc týden má jeden uposatha den.