rohlik2

Úplně nové hlavní město asijské země budované v pralese

V televizi jsem viděl že nějaká asijská země si v pralese staví úplně nové hlavní město s širokými bulváry, parky a mrakodrapy. Prostě se vším co město potřebuje. Velmi mě to zaujalo a chtěl bych zjistit další podrobnosti. nevíte jak se to město jmenuje? Díky

Nejlepší odpověď
hanulka11

nevím zda myslíš toto?

Aby to ovšem ještě nebylo málo, rozhodla se vojenská chunta tajně vybudovat nové hlavní město. Asi 300 km severně od Rangúnu se uprostřed deštného pralesa za přísného utajení začala budovat fungl nová, na barmské poměry moderní, metropole země. Dva a půl roku byly veškeré stavební práce mezinárodně utajeny! Město dostalo název Naypyidaw a k odtajněno (prohlášeno oficiálním hlavním městem) bylo v listopadu 2005. Za tu krátkou dobu má již milion obyvatel a aby to zapadlo do koloritu barmánského názvosloví, tak i jiné, používanější jméno Nepyito (nebo Nepjito). Pro jistotu, aby chaosu nebylo málo, udává se občas za hlavní město Pyinmana, která leží asi 3 km od nově vystavené metropole – pro někoho to je zřejmě jedno měst

Zdroj: http://www.zo­ochleby.cz/ak­ce/yangonzoo.htm