hruby

Kdo platí daň z příjmu za úplatný převod bytu, který vlastní družstvo a jehož zatím nejsem členem?.

DOBRÝ DEN BYDLÍM V BYTĚ PATŘÍCÍ DRUŽSTVU (nejsem člen družstva) CHTĚL BYCH SE STÁT DRUŽSEVNIKEM ZA ÚPLATNÝ PŘEVOD BUDE SE STOHO PATIT DAN A KDO, DIK HR

ÚPLATNÝ PŘEVOD BYTU VLASTNÍCÍ DRUŽSTVO (JÁ NEJSEM ČLEN, CHTĚL BYCH SE JIM STÁTú. KDO PLATÍ DAN Z PŘÍJMU?

Nejlepší odpověď
Drap

Daň platí ze zákona ten, kdo přijímá peníze. Ve smlouvě však může být stanoveno i jinak.

Další odpovědi
ivzez

Kdo by Vám ten byt měl převést?

Družstevní byt může na člena družstva převést pouze majitel – bytové družstvo.
Pokud od někoho kupujete členský podíl, nejde o převod bytu, ale o převod práv a povinností člena bytového družstva. (Součástí družstevního podílu je právo na uzavření nájemní smlouvy k u rčitému bytu – opět nejde o převod bytu.)