tanyya

Uplatňuje ČS sankci pro předčasné splacení hypotéky pokaždé, nebo jste se jí někdo vyhnul?

Měl někdo z vás hypotéku konkrétně u České spořitelny a splatil ji před koncem fixačního období? Ano, vím, kolik je sankce, ale bylo nám řečeno, že se nemusí udělit, a proto se ptám, zda se jí někdo vyhnul a proč. Dále nechápu, proč ČS chce zrovna deset procent z nesplacené jistiny, vždyť to vůbec neodpovídá součtu nezaplacených úroků do konce fixačního období, například by mohlo dojít k absurdní situaci, že měsíc před koncem fixace bychom museli zaplatit 120 tis. Vysvětlí mi to někdo, jak na to ty banky přišly?

Nejlepší odpověď
Drap

Banky na to přišly tak, že chtějí vydělat. Záleží na tobě, jakou smlouvu uzavřeš. K tomu neni nutný žádný výpočet.

Další odpovědi
Hans51

Banky vycházejí z uzavřených smluv o poskytnutí hypotečního úvěru 😉 takže co jste podepsal, to platí.

Agneta

Jak na to banky přišly? Když nemůžou brát vysoké úroky jako dřív?

Ale ještě nejsou takovými podvodníky jako pojišťovny, tam máš ty peníze vyhozené – raději si na nich ogriluj buřty, to bys z nich aspoň něco měl:DDD

Dochy

Sám píšeš že jde o sankci. Proč by podle Tebe měla být menší než nějaké úroky? Jim jde o to znepříjemnit Ti předčasné splacení úvěru. Možnost vypovězení ti nechávají, čímž pravděpodobně splnili požadavek zákona.

Já před 2 lety vypovídal předčasně MOPY a také to byla šílená pálka. Přesto jsem víc než deset tisíc za tyto dva roky ušetřil. A z důvodu „například by mohlo dojít k absurdní situace, že měsíc před koncem fixace bychom museli zaplatit 120 tis“ jsem čekal skoro půl roku kdy jsem věděl že refinanc provedu, ale po výročí uzavření smlouvy byla pokuta o 20 tisíc nižší.

Dochy

Jo u mně to nebyla původně hypotéka, ale překlenovací úvěr…