Avatar uživatele
tanyya

Uplatňuje ČS sankci pro předčasné splacení hypotéky pokaždé, nebo jste se jí někdo vyhnul?

Měl někdo z vás hypotéku konkrétně u České spořitelny a splatil ji před koncem fixačního období? Ano, vím, kolik je sankce, ale bylo nám řečeno, že se nemusí udělit, a proto se ptám, zda se jí někdo vyhnul a proč. Dále nechápu, proč ČS chce zrovna deset procent z nesplacené jistiny, vždyť to vůbec neodpovídá součtu nezaplacených úroků do konce fixačního období, například by mohlo dojít k absurdní situaci, že měsíc před koncem fixace bychom museli zaplatit 120 tis. Vysvětlí mi to někdo, jak na to ty banky přišly?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2957 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Banky na to přišly tak, že chtějí vydělat. Záleží na tobě, jakou smlouvu uzavřeš. K tomu neni nutný žádný výpočet.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hans51

Banky vycházejí z uzavřených smluv o poskytnutí hypotečního úvěru 😉 takže co jste podepsal, to platí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Jak na to banky přišly? Když nemůžou brát vysoké úroky jako dřív?

Ale ještě nejsou takovými podvodníky jako pojišťovny, tam máš ty peníze vyhozené – raději si na nich ogriluj buřty, to bys z nich aspoň něco měl:DDD

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Sám píšeš že jde o sankci. Proč by podle Tebe měla být menší než nějaké úroky? Jim jde o to znepříjemnit Ti předčasné splacení úvěru. Možnost vypovězení ti nechávají, čímž pravděpodobně splnili požadavek zákona.

Já před 2 lety vypovídal předčasně MOPY a také to byla šílená pálka. Přesto jsem víc než deset tisíc za tyto dva roky ušetřil. A z důvodu „například by mohlo dojít k absurdní situace, že měsíc před koncem fixace bychom museli zaplatit 120 tis“ jsem čekal skoro půl roku kdy jsem věděl že refinanc provedu, ale po výročí uzavření smlouvy byla pokuta o 20 tisíc nižší.

před 2957 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo u mně to nebyla původně hypotéka, ale překlenovací úvěr…

před 2957 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání