kesim

Z jaké vysoké školy je nejlepší uplatnění?

Doplňuji:
Z jaké seženu uplatnění nejlépe (jaká je nejvíce žádaná) a z jaké jsou nejlepší platy.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jsi dobrý, pak z těch ´nejtěžších´ – MatFyz, medicína…
___
Ale – obecně – je lépe se dobře vyučit, než špatně vystudovat…
🙂

Další odpovědi
Emefej

S těmito pohnutkami se na vysokou raději nepřihlašuj. Po celou dobu studia budeš trpět..

Drap

Co je to nejlepší ? Někdo se uplatní z každé VŠ a někdo nemůže najít práci třeba s více VŠ.
Doplňuji:
Pokud seženeš i dobrou práci, tak třeba právníci, politologové,ma­nažeři, novináři, strojaři, farmaceuti, ekonomové , jaderní fyzici, matematici a celá řada oborů. Nelze jednoznačně odpovědět.

msi

S vysokou se neztratíš z větší části. Je to na celý život…je to plus. Obecně řečeno, nejlepší je jít studovat obor, ve kterém můžeš být dobrý a uplatnit se než studovat něco, očem prakticky nemáš páru. Čili studovat, když víš co, jesi tě nic netáhne…
Doplňuji:
Jinak kdybych mohl vrátit čas. snažil bych se o medicínu určitě. Případě právničinu…určitě.

da ny

Poptávka se v tržním hospodářství mění. Úroveň škol i absolventů je různá. Také pohnutky vedoucí ke studiu. I na výkonu a přístupu k pacientům některých lékařů je znát, že studovali „jen“ pro titul a dobrý výdělek.
Je lepší být dobrým kominíkem než špatným lékařem.